Oheň na scéne. Keita provokuje Siváka, Čech ho chce zožrať: Chystá sa nekompromisná prestrelka?

Zdroj: OKTAGON MMA

Vo svojom remesle patria k absolútnej špičke. Jeden dominuje na tunajšej scéne MMA, druhý rozdáva nádielky v kickboxe. Reč je o menách Losene Keita (12-1) a Václav Sivák (8-0). Pred koncom roka 2022 sa zdalo, že ich vzájomný duel sa vôbec nemusí byť niesť iba v hypotetickej rovine. Aktuálne naťahovanie oboch kohútov na Instagrame dáva tomuto tvrdeniu za pravdu. Upečie sa mega duel, ktorý priláka pozornosť širokej verejnosti?

K možnosti takéhoto pútavého divadla sa pred istým časom vyjadril aj samotný Ondřej Novotný. Spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA vraj mal pred túto udalosť určený aj dátum. Prestrelka sa doposiaľ neuskutočnila, ale ani jeden zo spomínaných borcov by očividne nebol proti. Rozhodne by nenamietali ani fanúšikovia bojových športov. Pomôcť k zrealizovaniu zápasu chcú asi aj obaja bojovníci.

Keita ani Sivák nezabudli na starý príspevok, ktorý si želal ich meranie síl. Emócie, rivalitu a odkazy, ktoré si pred rokom vymieňali prostredníctvom sociálnych sietí, teraz oživil belgický zápasník. “Black Pantherovi“ sa myšlienka boja s českým talentom páči. Najbližšie k súboju bolo pred turnajom Oktagon 38, no nestalo sa. Následne “Bad Boy“ pokračoval na svojej ceste v RFA. „Sivák mal len plnú hubu kecov, a potom sa z toho po*ral,“ vyjadril sa vtedy Losene.

Na svojho rivala ale myslieť neprestal a instagramový príspevok účtu MMA v HRSTI prezdieľal s piesňou, ktorá naráža na prezývku oponenta. Doplnil ju aj o pozdrav a anglický prepis textu: „Ahoj Vašek. Bad boys, bad boys, čo urobíte, keď si po vás prídu?“ Aktuálnemu šampiónovi perovej váhy sa očividne jemná provokácia podarila a dočkal sa aj odpovede.

Sivák zostal naladený na podobnú nôtu a reagoval: „Huhuhuh. Poďme na to. Zožeriem tvoje schopnosti. Som tu pre teba bejby,“ Vzájomne naťahovanie sa ale týmto neskončilo a rodák z Guiney pokračoval: „Hovoriť vieš, ale kde sú činy?“ Čech však s reakciou opäť neváhal: „Ja tu tomu kraľujem. Počkaj si na mňa.“ Je zjavné, že obe strany by nad duelom neváhali. Prispejú podobné situácie k tomu, že Novotný určí pre lákavé predstavenie nový dátum?

Zdroj: MaxMMA.sk, autor