Len pre silné povahy! Odvrátená stránka MMA: Skúsený cutman otvorene o najhoršom zranení

OKTAGON MMA

V MMA sa najväčšia pozornosť sústreďuje na dvoch bojovníkov v klietke, no o to, aby tam vydržali čo najdlhšie, sa starajú „neviditeľní“ cutmani. Ich práca je nesmierne dôležitá a pre profesionálne organizácie sú kľúčovými postavami. K absolútnej špičke v tomto odbore patrí Slovák Marek Kudlička, ktorý sa počas doterajšej kariéry stretol naozaj so všeličím. Aký bol ale ten najhorší zážitok?

Štvrtkový večer už tradične na YouTube patril obľúbenej relácii GnP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom (15-14). Tí si do svojho virtuálneho štúdia tentokrát pozvali dvoch hostí – bojovníka Františka Fodora (10-7) a spomínaného Mareka Kudličku. Výživná debata priniesla opäť množstvo zaujímavých informácii zo sveta bojových športov, no pri jednom momente striaslo všetkých účastníkov i sledovateľov.

Uznávaný cutman je veľmi otvorený človek a v živom vysielaní mu nerobilo problém rozrozprávať sa naozaj o všetkom. Z toho dôvodu reagoval aj na otázku jedného z divákov, ktorý chcel vedieť, s akým najhorším zranením sa stretol. „Asi najhrozivejšie bolo, keď mal chalan kompletne rozseknutú hornú peru a vnútri mal rozbité celé podnebie,“ povedal detailne Marek o zážitku z Dubaja, ale to nebolo všetko: „Do toho mal ešte rozťatú pravú stranu čela a prasknutý nos. Navyše keď som k nemu dobehol, z úst mu striekal tenučký prúd krvi.“

Samozrejme, vo svojej práci zažil Kudlička množstvo iných zranení. Toto bolo však jedno z tých, čo mu v pamäti zostane navždy. O tom, že to rozhodne nemohlo byť nič príjemné, svedčí najmä znechutená reakcia sympaťáka Feriho Fodora. Podľa moderátorov a hostí sú však vonkajšie zranenia viditeľné voľným okom stále lepšie než tie vnútorné.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber