Usyk sa po veľkom víťazstve neubránil slzám. Zosnulého otca požiadal, aby už za ním nechodil

Zdroj: BBC SPORT

Mesiace driny a odriekania nevyšli nazmar. Dôležitosťou a sledovanosťou najväčší boxerský zápas ostatných rokoch ovládol Oleksander Usyk. Ukrajinský velikán si po cennom triumfe môže vitrínu úspechov obohatiť o štyri opasky – WBA, IBF, IBO a The Ring. Svedkami niečoho podobného sme boli naposledy pred vyše dvomi dekádami, ešte v roku 1999.

Reprezentant našich východných susedov si mal pôvodne s Tysonom Furym zmerať sily v polovici februára. Brit ale utrpel zranenie, takže stanovené plány sa museli meniť. Tréningový kemp Ukrajinca sa zo spomínaných príčin predĺžil. So svojou rodinou trávil minimum času. „Zmeškal som nový rok, narodeniny oboch synov aj dcéry a potom dokonca narodenie ďalšej dcéry. Zmeškal som takisto rodinné sviatky. Sústredil som sa len na tento zápas. Teraz som šťastný a chcem sa vrátiť domov,“ nemyslel už na boxerské témy počas tlačovej konferencie po obrovskom kariérnom víťazstve.

Prvým nesporným šampiónom ťažkej váhy v ére štyroch opaskov niekoľko desiatok minút po zasadnutí na trón značne lomcovali emócie. Keď mu novinári položili otázku týkajúcu sa zosnulého otca, neubránil sa slzám. „Veľmi mi chýba. Musel som mu však vysvetliť, že on žije tam a ja tu. Požiadal som ho preto, aby už za mnou nechodil,“ narážal na údajné návštevy v snoch.

Oleksander Usyk prišiel o otca krátko po zisku zlata na olympijských hrách v roku 2012. „Povedal som mu, že ho milujem. Je však pre mňa naozaj náročné, keď za mnou príde. Núti ma to reflektovať život. Viem však, že je tu teraz s nami. Sedí tam niekde medzi vami,“ uzavrel citlivú tému rozcítený držiteľ kvarteta titulov.  

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk