Nespokojnosť s verdiktom dal Fury jasne najavo: K Usykovi sa prikláňajú kvôli vojne na Ukrajine!

Zdroj: Instagram/@toprank, @tysonfury

Po dlhom čakaní od roku 1999 sme spoznali nového absolútneho boxerského kráľa v ťažkej váhe. Súboj storočia pred zrakmi celého sveta ovládol Oleksandr Usyk (22-0), ktorý si vďaka „split decision“ poradil s Tysonom Furym (34-1-1). Pre britského reprezentanta to zároveň bola prvá profesionálna prehra v kariére a bezprostredne po zápase ju trávil veľmi ťažko. Prsty v tom dokonca podľa neho mala aj vojna na Ukrajine.

V saudskoarabskom Rijáde boli diváci svedkami neskutočnej dvanásťkolovej drámy, ktorú museli rozlúsknuť až bodoví rozhodcovia. Napokon sa dvaja z troch priklonili na stranu 37-ročného bojovníka a slávnemu rodákovi z Morecambe ostali len oči pre plač. Síce niekoľkokrát uznal kvality svojho protivníka, no neskrýval ani svoju nespokojnosť s finálnym verdiktom.

Pre žiadneho športovca rozhodne nie je nikdy jednoduché, keď sa musí vysporiadať s tesnou prehrou a obzvlášť to platilo v tomto prípade. Išlo predsa o výnimočný zápis do histórie. Obaja aktéri obetovali pre tento duel naozaj všetko, ale víťaz mohol byť iba jeden. Nuž, „Gypsy King“ si myslel, že sa ním mal stať práve on.

„Podľa mňa som vyhral túto bitku. Usyk získal niekoľko kôl, no som presvedčený, že ja som ovládol väčšinu z nich. Také sú však rozhodnutia v boxe,“ povedal Fury na úvod svojho preslovu bezprostredne po konci súboja. Nuž, neskončilo to iba pritom a následne všetkých zaskočil šokujúcim vyjadrením, ktoré obletelo sociálne siete: „Viete, jeho krajina je vo vojne, a preto sa ľudia viac prikláňajú na túto stranu. Nemýľte sa, podľa môjho názoru som vyhral ja a vrátim sa.“

Za tieto slová si 35-ročný ťažkotonážnik od fanúšikov na internete vyslúžil obrovské množstvo kritiky. „Nie, ľudia sa k nemu prikláňajú, lebo je lepší boxer a sympatickejšia osobnosť,“ napísal napríklad jeden z komentujúcich na platforme X a ďalší doplnil: „Jednoducho nevie prehrávať.“

Takéto názory sa v diskusiách rozšírili ako huby po daždi, ale to na veci nič nemení. Oleksandr Usyk je od roku 1999 prvým absolútnym kráľom ťažkej váhy a na základe podmienok zmluvy by sme sa čoskoro mali dočkať veľkolepej odvety. K nej by na základe slov oboch zápasníkov malo dôjsť už v septembri tohto roka.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@anthonycough1an, Autor: Kamil Schreiber