Novotnému preteká pohár trpezlivosti: Šampiónovi dal jasné ultimátum!

OKTAGON MMA

Stal sa vôbec prvým šampiónom OKTAGONu v mušej divízii, no o titul môže prísť bez toho, že by sa v klietke objavil znova. Reč je o Eliasovi Garciovi (10-2), ktorý získal opasok po tom, čo na novembrovom podujatí v Manchestri zdolal Aarona Abyho (16-8-1). Odvtedy sa však medzi pletivami nepredstavil a reálne hrozí, že ho po žlto-čiernymi vlajkami už neuvidíme. Spolumajiteľovi Ondřejovi Novotnému pomaly dochádza trpezlivosť!

Váhová kategória do 56,7 kilogramov má zatiaľ len troch zápasníkov. Sú nimi spomínaní Garcia a Aby, ku ktorým sa na nedávnom galavečere v Newcastli pridal Christopher Daniel (9-4-1). Samozrejme, cieľom najväčšej európskej organizácie je túto divíziu postupne rozširovať, ale momentálne sa vedenie musí vysporiadať s nečakanou komplikáciou. Ňou je neistá budúcnosť „El Pescadora“.

Vôbec prvého držiteľa opasku mušej váhy by logicky mala čakať obhajoba, no do tej sa nejako nehrnie. Aj z toho dôvodu sme na OKTAGONe 52 amerického bojovníka nevideli v odvete so sympatickým Walesanom. Tam sa Aby postavil proti Danielovi, pričom na konci sa radoval z dôležitého víťazstva a vybojoval si ďalšiu šancu na titul. Pochopiteľne, celá táto situácia zaujímala aj novinársku obec, ktorá si pýtala vysvetlenie na tlačovej konferencii po turnaji.

„Mám rád všetkých našich zápasníkov, no s niektorými to je skrátka zložitejšie. Garcia mal z podujatia v Manchestri zlý pocit. Rozumiem, že nie všetko bolo dokonalé, ale, bohužiaľ, mal problémy s cestovaním do Anglicka, o čom sme ani nevedeli. Skoro sa nám tú odvetu podarilo dohodnúť, no nakoniec to neklaplo. Navyše prvý zápas bol len nedávno, takže to chápem. V apríli tu však musí byť a pokiaľ nie, stratí titul. To je jasné. Aby bude bojovať o opasok. Ideálne s Garciom, ale pokiaľ nebude môcť alebo nastane iný problém, rozdá si to s niekým iným,“ obšírne objasnil spolumajiteľ OKTAGONu Ondřej Novotný.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že v anglickom Birminghame uvidíme titulový duel vo flyweight. Prvým istým účastníkom by mal byť Aaron Aby, no meno jeho oponenta je momentálne otázne. Ako zareaguje Garcia na ultimátum od prestížnej česko-slovenskej organizácie?

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber