Boj o Muradova odštartoval! Uzbek prehovoril o svojich možnostiach, jednu už vylúčil

Zdroj: UFC

Bezmála päť rokov strávených na pôde UFC, sedem zápasov a štyri víťazstvá. Napriek sľubnej vizitke sa pre Makhmuda Muradova (26-8) etapa spojená s najprestížnejšou organizáciou planéty nedávno skončila. Uzbek úzko spojený s Českom sa ale o svoju budúcnosť obávať nemusí. Z ponúk si môže vyberať.

Začiatkom mája sa mal u tunajších fanúšikov obľúbený bojovník predstaviť na turnaji v Brazílii. V klietke mal čeliť domácej hviezde menom Michel Pereira (31-11), ale z plánovanej konfrontácie napokon musel odstúpiť. Dôvodom boli zdravotné komplikácie spojené so zápalom v tele. Zo strany UFC neskôr prišlo k ukončeniu spolupráce, pričom dôvod objasnený nebol. „Zrejme to bolo preto, že som teraz zrušil zápas,“ zamyslel sa Muradov v rozhovore pre sport.cz.

Kariérny životopis rodáka z Ázie je poriadne bohatý, preto nemusí mať o svoje ďalšie smerovanie strach. V hľadáčiku ho má viacero prestížnych organizácií. „Nedávno som sa vrátil do Česka a začal rokovať, predtým som nič neriešil. Nechcem hovoriť, že nie je možnosť návratu do OKTAGONu, ale je tu viac možností. Napríklad KSW či ONE FC,“ vytasil konkrétne alternatívy držiteľ okrúhlych dvadsiatich ukončení pred záverečným gongom.

Zotrvanie za veľkou mlákou už do úvahy nepripadá. „Do PFL určite nepôjdem, pretože chcem zápasiť v Európe či Ázii, do Ameriky sa už vracať nehodlám. Uvidíme, aké prídu ponuky. Ešte neviem, čo presne bude,“ necháva otázku budúcnosti naďalej otvorenú.

Návrat do OKTAGON MMA?

Okamžite po ukončení spolupráce s UFC sa začalo špekulovať o možnom návrate reprezentanta Uzbekistanu na pôdu OKTAGON MMA. Muradov v roku 2019 putoval medzi absolútnu elitu planéty práve spod žlto-čiernej vlajky. „Keď to poviem za seba, a bavil som sa o tom aj s Karlosom Vémolom, je to pre neho suverénne najlepšie riešenie,“ vyjadril svoj postoj k aktuálnej téme Ondřej Novotný.

„Písali sme si spolu hneď v tej chvíli, keď ho vyhodili. Priebežne sme stále v kontakte. To, čo by mu podľa mňa vyhovovalo, mu OKTAGON ponúka. Samozrejme, prial by som si to, pretože štyri zápasy mám pre neho už teraz,“ netajil spoluzakladateľ rýchlo napredujúcej organizácie s československými koreňmi vehementný záujem v rámci živého vysielania MMA Letem Světem.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk