Kontroverzný Shem Rock je späť! Novotný prezradil, prečo dostal druhú šancu

OKTAGON MMA

Najväčšia česko-slovenská MMA organizácia má za sebou galavečer v Newcastli, ktorý priniesol 10 atraktívnych súbojov, no okrem nich divákov zaujala aj jedna prekvapivá informácia. Do OKTAGONu sa vracia mnohými milovaní a zároveň nenávidení Shaqueme Rock (9-1-1). V akcii ho najbližšie uvidíme 20. apríla na turnaji v Birminghame. Aké dôvody sa ale skrývajú za jeho opätovným príchodom?

Kontroverzný Brit má na svojom konte pod žlto-čiernymi vlajkami už dva zápasy. Najskôr remizoval s Arthurom Limom (10-2-2) a počas leta si poradil s Čechom Janom Malachom (15-14). Najväčší rozruch však spôsobil pred novembrovým podujatím v anglickom Manchestri, keď počas staredownu na oficiálnom vážení kopom zranil svojho nadchádzajúceho súpera Jaroslava Pokorného (16-10). Ich duel sa tak neuskutočnil a navyše si „Shem“ poriadne zavaril.

Šokujúca situácia okamžite vyvolala množstvo otáznikov. Špekulovalo sa o bezprecedentnom treste, konci v OKTAGONe či podpise s inou organizáciou. Napokon je všetko inak. Spolumajitelia Pavol Neruda a Ondřej Novotný išli do rizika a Rockovi dali druhú šancu.

„Nebolo to jednoduché. Dlho sme o tom rozmýšľali a s jeho novým manažérom to tiež nie je med lízať. Ako viete, je to ťažký vyjednávač. Koniec koncov sme však len potrebovali nájsť cestu, ako to spraviť a podarilo sa to,“ vyjadril sa Novotný ohľadom tohto rozhodnutia na pozápasovej tlačovej konferencii v Newcastli a ďalej rozvinul myšlienku: „Do Shema sme investovali množstvo peňazí i energie, takže bolo pre nás prijateľnejšie si ho udržať, než nechať odísť. Vzhľadom na jeho povahu ho síce nikto iný nechce, ale nám sa stále páči. Bude s ním množstvo zábavy, a preto sme to urobili.“

Samozrejme, po spomínanom incidente nemajú rodáka z Liverpoolu v láske najmä českí fanúšikovia. Novotný si tak pre Rocka pripravil špeciálny trest. „Určite po Birminghame bude bojovať na našom území, nech si to vyžerie,“ prezradil s úsmevom na záver.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber