UFC Fight Night: Hviezdny Angličan naďalej bez prehry, šokujúca diskvalifikácia Venezuelčanky

Zdroj: UFC

Po týždňovej prestávke UFC fanúšikom zmiešaných bojových umení ponúklo opäť atraktívne zápasy. Na ďalšom podujatí z edície Fight Night sa predstavilo dvadsaťštyri bojovníkov, ktorí predviedli poriadnu šou. V americkom Las Vegas totiž nechýbali zaujímavé predčasné ukončenia, tesný bodový výsledok a dokonca ani jedna nezvyčajná diskvalifikácia.

Spomedzi dvanástich duelov sme až v siedmich prípadoch spoznali víťaza pred vypršaním časového limitu. Tým absolútne najrýchlejším bol však Khaos Williams (15-3), ktorému proti Carlstonovi Harrisovi (19-6) na pripísanie cenného triumfu stačila minúta a tridsať sekúnd. Súpera tvrdým pravým hákom poslal do inej dimenzie a zaslúžene si tak vyslúžil ocenenie za najlepší výkon večera.

Ešte predtým ale búrlivú diskusiu medzi divákmi rozprúdil moment z tretieho súboja prelims karty medzi Pierou Rodriguez (9-2) a Ariane Carnelossi (15-3). Hoci prvá menovaná nastupovala do svojho štvrtého vystúpenia pod hlavičkou UFC v role favoritky, jej sen o výhre sa po šokujúcom kikse rozpadol ako domček z karát. „La Fiera“ počas druhého kola v pozícii „ground and pound“ nepochopiteľne dala svojej protivníčke hlavičku do hrude. Po verdikte rozhodcov tak bola diskvalifikovaná a prišla o sľubne rozbehnutý zápas.

Najväčším ťahákom celého galavečera bola bitka v perovej divízii medzi Edsonom Barbozom (24-12) a Leronem Murphym (14-0-1). V dueli brazílskeho veterána proti neporazenému Angličanovi vypísanom na päť kôl po piatich minútach sme sa však žiadneho prekvapenia nedočkali. Talentovaný „The Miracle“ mal navrch v každej jednej časti a po jednomyseľnom bodovom rozhodnutí si na svoje konto pripísal šiestu výhru v najlepšej MMA organizácii. Pre „Juniora“ to bola už tretia prehra z posledných piatich súbojov. Blíži sa koniec kariéry 38-ročného bojovníka?

VÝSLEDKY UFC Fight Night:

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS:

Vanessa Demopoulos – Emily Ducote (split decision)

Alatengheili – Kleydson Rodrigues (jednomyseľné rozhodnutie)

Piera Rodriguez – Ariane Carnelossi (diskvalifikácia, 2. kolo, 3:16)

Abus Magomedov – Warlley Alves (jednomyseľné rozhodnutie)

Tamires Vidal – Melissa Gatto (KO/TKO, 3. kolo, 0:37)

Oumar Sy – Tuco Tokkos (submisia, 1. kolo, 3:43)

Victor Martinez – Tom Nolan (KO/TKO, 1. kolo, 3:50)

MAIN CARD:

Luana Pinheiro – Angela Hill (submisia, 2. kolo, 4:12)

Adrian Yanez – Vinicius Salvador (KO/TKO, 1. kolo, 2:47)

Themba Gorimbo – Ramiz Brahimaj (jednomyseľné rozhodnutie)

Khaos Williams – Carlston Harris (KO/TKO, 1. kolo, 1:30)

Edson Barboza – Lerone Murphy (jednomyseľné rozhodnutie)

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: UFC, Autor: Kamil Schreiber