Správa, ktorá nikoho nepoteší: Potýčka Pokorného s Rockom má šokujúcu dohru!

OKTAGON MMA

Turnaj OKTAGON 48 v anglickom Manchestri mal dnes ozdobiť vyhrotený súboj medzi Jaroslavom Pokorným (16-10) a Shaquemom Rockom (8-1-1). Napätie medzi obomi zápasníkmi by sa dalo krájať a po mesiacoch vzájomných útokov si konečne mohli vyrovnať účty. Nič si nedarovali už ani na piatkovom vážení, kde to poriadne iskrilo. Lietali päste aj kopy! Žiaľ, tento incident sa nezaobišiel bez nečakaných následkov.

Vzťah „Juboxa“ a „Shema“ má ďaleko od férového či športového. Obaja si prostredníctvom médii vymenili množstvo štipľavých odkazov a podľa všetkého ich ešte niekoľko pribudne. Namiesto definitívneho vyriešenia sporu totiž prichádza ďalší veľký zvrat, ktorý sa odohral na predzápasovom vážení.

Ani jeden z temperamentných bojovníkov si neudržal nervy na uzde a po slovnej potýčke došlo aj na fyzický stret. Rock počas neho navyše kopom do oblasti rebier prekvapil Pokorného. Ten sa na to okamžite sťažoval. Vedel, že niečo nie je v poriadku. Žiaľ, mal pravdu. Celá situácia mala preto nepríjemnú dohru u lekára.

Pár hodín pred zápasom zamieril český policajt na dve vyšetrenia, keďže sa jeho bolesť naďalej stupňovala. Ako už zrejme tušíte, výsledok všetkých nepríjemne prekvapil. Doktor totiž Pokornému neodporučil, aby nastúpil do dnešnej bitky. Tá sa tým pádom ruší. Zápasová karta v Manchestri tak utŕžila tvrdú ranu a uvidíme, aké ďalšie následky za tento skrat vyvodí voči Rockovi organizácia OKTAGON MMA.

Čo sa vlastne udialo a aké bude pokračovanie?

K celej situácii z piatkového váženia sa obaja aktéri otvorene vyjadrili na oficiálnej tlačovej konferencii pred turnajom. Pochopiteľne, ani tentokrát nechýbali osobné útoky. „Jasne som mu povedal, aby sa ma nedotýkal. Pokiaľ sa ma nebudete dotýkať, tak pokojne môžeme byť blízko seba a nič sa nestane, pretože si agresivitu budem šetriť na súboj. On sa ma však dotkol, takže som sa musel brániť. Áno, trochu som to prehnal, ale som jednoducho v zápasovom móde. Som pripravený ho zabiť.“ vysvetľoval Rock dôvod, prečo sa pustil do rodáka z Hradca Králové.

Český veterán pôvodne na staredown ani nechcel ísť, no po upozornení, že je to jeho povinnosť, nemal na výber. Napokon práve za toto kruto zaplatil. Ďalším problémom bola v piatok Rockova váha. Limit totiž splnil až na druhý pokus. To neostalo bez povšimnutia zo strany Pokorného, ktorý sa do neho preto tvrdo oprel a navyše ho aj obvinil: „Ty nie si len tučný, ale hlavne si podvodník. Neviem, či to všetci videli, no na váhe podvádzal. Myslím si, že je to pľuvanec do tváre každému, kto robí váhu.“ 

Každopádne, vzhľadom na šokujúce následky ich fyzickej potýčky je aktuálne výsledok váženia bezpredmetný. V Manchestri si medzi sebou účty nevyrovnajú a podľa posledných slov kontroverzného anglického bojovníka ostanú nevyrovnané navždy. „Dvakrát mal šancu so mnou bojovať, tretia už nebude. Ospravedlňujem sa všetkým, môj zápas je zrušený,“ uviedol rodák z Liverpoolu v príbehu na sociálnej sieti Instagram.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber