Nurmagomedov nezarobil len vďaka UFC. White vyšiel von s pravdou: Štedrý prezident Putin!

Instagram/@khabib_nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov (29-0) patrí medzi najlepších bojovníkov všetkých čias. Vo svojej kariére nenašiel ani jedného premožiteľa, pričom jeho najväčšia výhra prišla v roku 2018, kedy na podujatí UFC 229 zdolal hviezdneho Conora McGregora (22-6). Jeho veľkolepý triumf obletel celý svet a dokonca neušiel ani pozornosti ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten mu zagratuloval vskutku netypickým spôsobom.

„The Eagle“ má za sebou nesmierne úspešnú kariéru a právom sa stal členom Siene slávy UFC. Rukavice zavesil na klinec po výhre nad Justinom Gaethjem (25-4) v októbri 2020. Aj keď mal v tom čase len 32 rokov a pokojne mohol pokračovať ďalej, po smrti otca mu to už viac nedávalo zmysel. Navyše veľmi dobre bol na tom aj z hľadiska financií, respektíve majetkových pomerov.

O to sa však nepričinili iba štedré odmeny prestížnej americkej organizácie. Ruku k dielu pridal taktiež najvyšší predstaviteľ jeho rodnej vlasti – Vladimir Putin. Prezident, ktorého pozná azda celý svet, ocenil Nurmagomedova štýlom, aký sa len tak nevidí.

„Po zápase ani nedošiel do šatne a už bol na telefóne Putin. Jemu a jeho otcovi dal ruské nehnuteľnosti v hodnote približne 20 miliónov amerických dolárov,“ prezradil v relácii Games With Names prezident UFC Dana White a zároveň sa zamyslel nad tým, prečo Khabib odmieta návrat do klietky: „Keď sa raz dostanete na úroveň slávy, je to ako v prípade Conora McGregora – žije na jachte tam, kde je momentálne najlepšie počasie. Nemusí preto vstávať a nechávať sa mlátiť do hlavy.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - Games With Names, Autor: Kamil Schreiber