Knokautová korunovácia nového kráľa: Scéna UFC reaguje na titulovú bombu Topuriu

Zdroj: X / @ufc

Pozornosť sveta UFC sa upierala na turnaj s poradovým číslom 298, ktorý mal jedinečné vyvrcholenie. O opasok perovej váhy si to rozdali Ilia Topuria (15-0) a Alexander Volkanovski (26-4). Gruzínsko-španielsky zápasník zvládol svoju ďalšiu obrovskú skúšku vo veľkom štýle. Neporaziteľnosť si udržal parádnym knokautom a reakcie na seba nenechali dlho čakať.

“El Matador“ odštartoval v perovej váhe novú éru. Austrálskeho protivníka nielenže zdolal, ale jeho nádeje ukončil spôsobom, o ktorom sa bavia všetci viac i menej zainteresovaní. Dovtedajšieho šampióna ukončil tvrdým úderom vo štvrtej minúte druhého kola titulového boja. Touto ranou preťal viac ako štvorročné kraľovanie 35-ročného oponenta, ktorému sa predtým podarilo svoj pás ustrážiť päťkrát v rade.

„Hovorí sa, že to nedokážeš, ale ver si, tvrdo pracuj a všetko je možné,“ reagoval Topuria na cenný skalp. K životnému duelu doposiaľ nezdolaného zápasníka sa vyjadrilo aj množstvo osobností, ktoré majú čo dočinenia s Ultimate Fighting Championship. Svoje bezprostredné reakcie na tvrdý pád Volkanovského zdieľali so svetom na sociálnej sieti X.

Alan Jouban, zápasník welterovej váhy: „Preboha! Ani kop Islama nemal takú silu.“

Chris Curtis, zápasník strednej váhy: „Kráľ je mŕtvy, kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľ…“

Michael Chiesa, zápasník welterovej váhy: „No do ri*i!“

Megan Anderson, zápasníčka perovej váhy: „OCH. MÔJ. BOŽE. Poriadny výkon od Topuriu – jeho box je skutočne niekde inde.“

Belal Muhammad, zápasník welterovej váhy: „WOW!“

Kamaru Usman, zápasník strednej váhy: Sakra! Vravel som vám všetkým, že on je riadny borec

Aaron Bronsteter, redaktor športového kanálu Sportsnet: „UFC zápasníci vo veku 35 a viac rokov majú v titulových zápasoch vo váhach 77 kg a menej bilanciu jednej výhry a 22 prehier.“

Zdroj: X, MaxMMA.sk, autor