Dočkali sme sa! Dana White ukončil všetky dohady: Poznáme zloženie hlavného zápasu na UFC 300

Zdroj: Instagram/@danawhite

Na jubilejné podujatie UFC 300 sa tešia všetci fanúšikovia MMA. Už skôr boli oznámené mená viacerých hvieznych bojovníkov vrátane Čecha Jiřího Procházku (29-4-1), ktorí sa predstavia na historickom galavečere 14. apríla, no stále ostávala nevyriešená najväčšia záhada. Aký zápas bude ten hlavný? Nuž, teraz sme sa dočkali definitívnej odpovede.

Svetom zmiešaných bojových umení sa šírili rôzne teórie o tom, ako by mohol vyvrcholiť turnaj najprestížnejšej organizácie s poradovým číslom 300. Zatiaľ čo niektoré alternatívy ako napríklad McGregor (22-6) vs. Diaz (21-13) či návrat Khabiba Nurmagomedova (29-0) boli skôr len zbožným prianím, iné vyzerali veľmi nádejne. Všetky tieto dohady však nadobro ukončil prezident UFC Dana White.

„Ľudia, som tu, aby som konečne oznámil hlavný zápas jubilejného turnaja UFC 300. Mám to tu pre vás. Hlavný zápas ponúkne Alexa Pereiru (9-2), ktorý bude obhajovať svoj titul proti Jamahalovi Hillovi (12-1),“ prezradil White prostredníctvom videa na sociálnej sieti Instagram.

Pereira získal opasok v poloťažkej divízii na novembrovom podujatí UFC 295, kedy si poradil s Čechom Jiřím Procházkom (29-4-1). Teraz ho čaká ďalšia náročná skúška v podobe jediného šampióna, ktorý sa k titulu dostal z Contender Series. Obaja zápasníci sú výborní postojári a my sa tak môžeme tešiť na nekompromisnú vojnu.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@danawhite, Autor: Kamil Schreiber