Zámorský portál zverejnil zoznam najväčších talentov mimo UFC v roku 2024: Hneď dvaja sú z OKTAGONu!

OKTAGON MMA.

Časy, kedy sa v OKTAGONe pravidelne stretávali iba českí a slovenskí bojovníci sú už dávno preč. Dnes už organizácia združuje tých najlepších bojovníkov, a to nielen z Európy. Veľkým uznaním boli viaceré nominácie World MMA Awards za rok 2023, no to nie je všetko. Renomovaný zámorský portál MMAJunkie zverejnil každoročný zoznam najväčších talentov bojujúcich mimo UFC, pričom svoje zástupenie má i OKTAGON MMA.

Zoznam dvadsiatich štyroch najväčších prospektov na scéne zmiešaných bojových umení, ktorí v súčasnosti nepôsobia v americkej UFC. Tak znelo zadanie, pred ktorým stáli redaktori svetového portálu MMAJunkie. A zatiaľ čo sa ešte v minulom roku na listine neocitol ani jeden bojovník OKTAGON MMA, tentokrát sa medzi najlepšími našli hneď dvaja.

Prvým zástupcom československej organizácie je šampión bantamovej divízie Felipe Lima (12-1). Hoci sa „D’Ouro“ v júli 2023 do zápasu MMA vrátil po skoro dvojročnej prestávke, v titulovom súboji proti Jonasovi Magardovi (14-6) predviedol dokonalý výkon. „25-ročný talent má v zálohe všetko od skvelej práce bokov na zemi od bleskurýchlych úderov naskočenými kolenami, pričom sa nebojí doručiť takedown vtedy, keď zacíti správnu príležitosť,“ píše sa v článku.

Keita nesmie chýbať

Druhým bojovníkom na zozname MMAJunkie je taktiež šampión OKTAGONu, a to presnejšie perovej váhy Losene Keita (12-1). Dvadsaťšesťročný zápasník má za sebou v uplynulom roku zisk nielen právoplatného titulu divízie do 66 kilogramov, ale aj toho dočasného z aprílového podujatia v Bratislave.

Novinár Dan Tom na zástupcovi Lamiro Fight Club vyzdvihuje predovšetkým knokautový úder a skvelú obranu na zemi a pri strhoch. „Bojovník s prirodzene tvrdými údermi. Losene Keita bojoval dokonca až vo welteri, no i tam bol úspešný. Hoci má KO úder, skvele pracuje v útokoch a následných únikoch do bezpečnej vzdialenosti. Rovnako má skvelé schopnosti v kontrovaní wrestlingu súperov, kde dobre a svižne zapája prácu s bokmi.“

Zdroj: MaxMMA.sk