Bola blízko UFC, teraz bude zápasiť v OKTAGONe: Slamová divízia získala elitnú svetovú bojovníčku!

UFC.com

Ak sme v posledných dňoch písali o nových tvárach v OKTAGONe, ešte sme nevedeli, čo sa chystá oznámiť v nedeľu. Najväčšia európska organizácia zmiešaných bojových umení získala do svojich radov ďalšiu významnú posilu. Ide o bojovníčku, ktorá má za sebou úspešné pôsobenie v KSW, Brave CF či Invicta.

Ako oficiálne oznámila organizácia OKTAGON MMA na svojich sociálnych sieťach, v roku 2024 sa fanúšikovia môžu tešiť na zápasy elitnej svetovej zápasníčky slamovej váhy Karoliny Wójcik. „Ahojte, som tu práve so zmluvou s OKTAGONom. Viete o čo ide, čoskoro sa uvidíme,“ povedala v krátkom videu na Instagrame rodáčka z Krakowa.

„Polish Assassin“ má v MMA bilanciu jedenástich výhier a štyroch prehier. Počas profesionálnej kariéry zápasila v známych organizáciach ako KSW alebo Invicta. V auguste 2022 bola dokonca blízko prestupu do UFC, na podujatí Dana White’s Contender Series 49 po troch kolách zdolala Sandru Lavado (12-5).

Zaujímavosťou pri Wójcik je rovnako fakt, že má za sebou duely hneď s dvoma súčasnými či bývalými bojovníčkami OKTAGONu. V decembri 2018 získala proti Chiare Penco (8-5) titul slamovej váhy EFC, zatiaľ čo o pár mesiacov na to podľahla krajanke Eweline Woźniak (7-2). Pokiaľ ide o postavenie vo svetovom rebríčku divízie do 52,1 kg, podľa portálu FightMatrix patrí Karoline 78. priečka.

Zdroj: MaxMMA.sk