Buď ku*va opatrný, zmlátim ťa! Magard a Cartwright rozpútali v zákulisí poriadne peklo

Zdroj: OKTAGON MMA

Trashtalk – disciplína, ktorú si väčšina športových fanúšikov spája so svetom bojových športov. Niektorí zápasníci sa tejto sfére vyhýbajú, pretože im nie je vlastná. Iní v nej dokážu byť odborníkmi a povýšiť ju na umenie. Predzápasové provokácie sa dosť často spájajú aj s menom Jonas Magarda (15-6). Ten opäť neváhal, svoju šancu chytili za pačesy a pustil sa do slovnej prestrelky so svojím najbližším oponentom.

Dánsky “žralok“ bude 27. januára súčasťou boja o titulového vyzývateľa. Zoči-voči sa postaví proti Jackovi Cartwrightovi (11-1), trojnásobnému šampiónovi Cage Warriors, ktorého v Európe ešte nikto nezdolal. Práve títo dvaja borci si mali čo povedať už dlho pred vzájomnou bitkou. Istú časť svojich myšlienok prezentovali začiatkom decembra 2023 na tlačovej konferencii pred turnajom Oktagon 50 v Ostrave.

Ich ostrá komunikácia však neprebiehala len na pódiu, ale aj v zákulisí. Organizácia teraz zverejnila zábery s prepisom slov oboch kohútov. S varovaním svojho protivníka začal britský bojovník, reakcia Magarda na seba nenechala dlho čakať a začala sa slovná prestrelka:

Cartwright: „Buď opatrný. Vravím ti, buď ku*va opatrný, zbijem ťa!“

Magard: „Ako?

Cartwright: „Práve som ti to povedal. Zbijem ťa, to je to, čo urobím. Zmlátim ťa. Jediné, čo vieš, je rozprávať. Nemáš žiadne skills, ani o nich nehovor. Len o tom rozprávaš a potom nič neukážeš.“

Magard: „Všetci vravia, že toto je najhorší zápas pre Jacka. Je to tak a ty to vieš.“

Cartwright: „Možno tak najhorší pre Jonasa. Je to tvoja voľba. Poďme na to! Všetko uvidíš 27. januára.“

Magard: „Tak drž hubu na sociálnych sieťach. Nemôžem sa dočkať, pretože ťa ku*va hocikedy zničím!“

To, že si rivali navzájom nesedia, bolo jasné už dávnejšie. Podobnými roztržkami len prikladajú drevo do ohňa, ktorý sa naplno rozpáli v anglickom Newcastli. Hlavnému boju to určite dodá poriadnu šťavu a fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Svoje k tomu uviedol aj promotér Ondřej Novotný: „Je v tom príbeh, tí chlapci spolu kedysi trénovali. Cartwright chce Magarda dostať, a ten to dobre vie. Hoci má Jonas v podobných situáciách väčšinou dosť nabité, zdalo sa mi, že teraz ho Jack trochu prevalcoval.“

Česko a Slovensko budú mať na podujatí zastúpenie vďaka menám Peňáz, Široký a Paulus. Nespochybniteľnou čerešničkou však bude práve dánsko-anglický boj v bantamovej váhe. Reprezentant SBG Manchester nebude chcieť vo svojej domovine zaknihovať druhú profesionálnu prehru. “Shark“ má v úmysle rozbiť domáceho borca a zapísať si šestnáste víťazstvo. Akého vyvrcholenia sa dočká 52. turnaj z produkcie OKTAGON MMA?

Zdroj: OKTAGON MMA, MaxMMA.sk, autor