Mikulášek sa profi kariéry nehodlá vzdať: Stane sa novou tvárou RFA? Promotér Marhanský reaguje

OKTAGON MMA

Vyhadzov z OKTAGONu a podpis zmluvy s bizarnou organizáciou Clash of the Stars, ktorá sa zameriava na exhibičné súboje. Touto vetou by sa dal charakterizovať rok 2023 v živote kontroverzného Václava Mikuláška (9-12). Teraz však všetko nasvedčuje tomu, že na profi zápasenie ešte nezanevrel. Záujem o neho má RFA!

„Baba Jaga“ sa naposledy predstavil v klietke začiatkom septembra na podujatí FABRIQ 3. Jeho stret s Róbertom Kokym (1-0) bol jedným z hlavných ťahákov večera, no skončil prekvapivým výsledkom. V treťom kole sa z víťazstva spôsobom TKO radoval slovenský debutant. Následne sa na turnaji OKTAGON 47 v Bratislave dostal do potýčky s trénerom Jakubom Müllerom a najväčšej európskej organizácii došla trpezlivosť. Prišiel tak nekompromisný koniec dlhoročnej spolupráce.

Rodák z Ostravy ale dlho bez práce neostal. Pomerne rýchlo sa dohodol s českou organizáciou Clash of the Stars zameriavajúcou sa na celebritné zápasy. Svojej exhibičnej premiéry sa dočká 27. januára, kedy sa stretne s Patrikom Žralokom. Stále však v prvom rade túži po úspechoch v profi kariére.

Už dávnejšie deklaroval, že v roku 2024 sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví v poľskej organizácii KSW, no to by nemalo byť všetko. Niečo rysuje aj v RFA. „Myslím, že sme si už všetko vysvetlili. Možno dokonca čoskoro s niečím prekvapíme,“ naznačil promotér Marhanský tajomné plány, keď na Instagrame odpovedal na otázku, či konflikt medzi ním a Mikuláškom stále trvá.

Táto spolupráca by bola pre oba strany nesmierne výhodná. „Baba Jaga“ by mal šancu ukázať, že na to stále má a RFA by angažmán takejto osobnosti výrazne uľahčil predaj vstupeniek či PPV. Zároveň by to pre 35-ročného bojovníka mohla byť jedna z ciest, ako sa dostať do spomínaného KSW. Česko-slovenská organizácia totiž spolupracuje s poľskou, a tak je presun zápasníkov medzi nimi bezproblémovou záležitosťou.

Zdroj: Sport.cz, instagram/@boris_marhansky, Autor: Kamil Schreiber