VIDEO: Takýto návrat si Bahník rozhodne nepredstavoval! Zábery, ktoré zabolia každého muža

OKTAGON MMA

Zápas ľahkej divízie medzi Jakubom Bahníkom (9-4) a Akonne Wanlissom (7-2) na podujatí OKTAGON 48 v anglickom Manchestri bol jedným z tých, ktorý zaujímal predovšetkým československú MMA scénu. Skončil však už po 25 sekundách. Žiaľ, príčinou nebolo žiadne úchvatné KO, ale nepríjemné koleno do oblasti, na ktorú je náchylný každý chlap. Asi nikto by nechcel byť v „Bahňasovej“ koži.

Český bojovník sa do klietky vracal po viac ako ročnej prestávke a bol odhodlaný nadviazať na svoju štvorzápasovú víťaznú šnúru. To sa mu síce nepodarilo, no zároveň ani neprehral. Jeho súboj s talentovaným Angličanom totiž skončil hneď v prvom kole výsledkom „no contest“. Dôvodom bol poriadne nepríjemný moment a nešťastná zhoda okolností.

Prečítajte si tiež

OKTAGON 48 Manchester: Výsledky

„The Jedi“ chcel na navrátilca zatlačiť hneď od úvodu. Skúšal to viacerými spôsobmi vrátane kopu kolenom, a práve to sa stalo osudným obom aktérom. Viac to však nepochybne zabolelo Bahníka, ktorý sa od bolesti zvíjal na zemi a z klietky dokonca musel byť vynesený za pomoci členov svojho tímu.

Wanliss ho totiž nezavinene trafil do oblasti, ktorá je pre mužov najviac bolestivá. Rodák z Hradca Králové sa chcel čo najefektívnejšie ubrániť spomínané kopu, preto sa rozhodol pre výskok. To však nebola správna voľba. Kolenom dostal priamo do prirodzenia a bolo po zápase. Nepomohol mu ani zdravotný timeout, a tak musel byť duel ukončený bez toho, aby sme spoznali víťaza. S najväčšou pravdepodnosťou sa ale čoskoro dočkáme odvety.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber