Uvidíme atraktívny súboj dvoch bývalých šampiónov? Usman dostal prekvapujúcu ponuku

Instagram/@usman84kg

Kamaru Usman (20-4) neprežíva práve najvydarenejšie obdobie. Na svojom konte má aktuálne tri prehry v rade, a tak rozmýšľa, čo bude ďalej. Za ideálnu možnosť, ako sa dostať späť na víťaznú vlnu, považuje súboj proti Dricusovi Du Plessisovi (20-2) na podujatí UFC 300. Teraz sa však na stole objavila zaujímavá alternatíva.

„The Nigerian Nightmare“ sa naposledy predstavil proti neporazenému Khamzatovi Chimaevovi (13-0) na turnaji UFC 294. Do súboja išiel ako outsider, čo sa aj potvrdilo. Na „Borza“ nestačil a prehĺbil svoje trápenie. Bývalý šampión welterovej divízie je však napriek tomu odhodlaný vrátiť sa späť a všetkým dokázať, že ešte nepatrí do „starého železa“.

Nedávno 36-ročný Usman prezradil, že by si rád zmeral sily so spomínaným juhoafrickým bojovníkom, čo teda znamená, že chce naďalej zostať v strednej váhe. Tým pádom sa mu otvárajú ďalšie možnosti. Koho si napokon vyberie, je ale momentálne nejasné. V prvom rade sa totiž chce sústrediť na seba.

Rad potenciálnych záujemcov najnovšie rozšíril taktiež niekdajší šampión Robert Whittaker (24-7). Ten Nigérijčana nepriamo vyzval vo svojom podcaste MMArcade. „S Usmanom by som v strednej váhe pokojne bojoval. Nemyslím si, že by to bol zlý zápas,“ povedal austrálsky bojovník známy pod prezývkou „The Reaper“.

Zdroj: MMArcade, Autor: Kamil Schreiber