Smith emotívne povzbudzuje sklamaného kolegu: Keď umrela moja mama, chcel som jedine…

Anthony Smith (zdroj: IG/lionheartasmith)

Skúsený americký bojovník Anthony Smith (37-18) sa rozhovoril na stále tabuizovanú tému mentálneho zdravia. Chápe svojho kolegu z UFC Alexandra Volkanovskeho (26-3), ktorý ťažko berie porážku v titulovom zápase ľahkej váhy. V boji o opasok prehral na UFC 294 v Abú Dhabí so suverénnym Islamom Makhachevom (25-1).

Makhachev Volkanovskeho porazil v prvom kole po tom, čo ho kopol do hlavy. „Alex The Great“ prišiel o svoj veľký sen, ktorým bolo byť dvojnásobným šampiónom UFC. „Keď po prehre rozprával o tom, čo cíti, stále som premýšľal, že sa cítim podobne, že viem, čo mu ide hlavou,“ rozhovoril sa muž s prezývkou „The Lionheart“.

„Neviem, čím to je. Máme skrátka nejaký problém, pretože to nie je tak, že by sme si v živote prechádzali niečím zlým. Napríklad ja, nemám nič, na čo by som sa mohol sťažovať. Ak ale nemám pred sebou zápas alebo cieľ, za ktorým by som si išiel, som skrátka nesvoj,“ tvrdí autor osemnástich kariérnych KO a TKO.

„Keď umrela moja mama, jediné, čo som chcel bolo, aby som mohol ísť opäť do klietky a bojovať. Presne tak to bolo, chcel som sa biť. Domnieval som sa, že je to jediná vec, ktorá mi pomôže sa dostať z toho, čím som si prechádzal. Neviem, prečo je to tak, naozaj tomu nerozumiem,“ pokračoval Smith, ktorý v roku 2019 prehral na body s legendárnym Jonom Jonesom (27-1).

Volkanovski sa k príležitosti na titul vo váhovej kategórii do 70 kilogramov zrejme tak skoro nedostane. Ak vôbec ešte niekedy. „Úplne chápem, ako sa cíti. Keď máte cieľ, máte destináciu, do ktorej sa chcete dostať. Keď sa nepripravujem na zápas, akoby som bol uviaznutý v bahne. Mám vtedy pocit, že nikam nesmerujem,“ zakončil bojovník, ktorý sa preslávil v minulosti aj tým, že keď sa mu do domu vlámal zlodej, dokázal ho spacifikovať.

Zdroj: Autor JV, MMA News, MaxMMA.sk