Ukážkové ukončenie od Kincla: Opasok majiteľa nemení. Šampión odolal náporu a triumfoval

ZDROJ: OKTAGON MMA

Okrem zápasov nabitej pyramídy Tipsport Gamechanger zaujímal priaznivcov a scénu aj posledný súboj a vyvrcholenie turnaja OKTAGON 54. Bodku za galavečerom v Ostravar Aréne dal duel o titulový opasok strednej váhy. V klietke sa zoči-voči stretli najdlhšie slúžiaci šampión organizácie Patrik Kincl (28-10) a poľský vyzývateľ Piotr Wawrzyniak (12-6).

Pomerne nová tvár tunajšej organizácie si účasť v bitke o pás vyslúžila triumfom v závere roka 2023. Na konci decembra mal obľúbenej pražskej O2 Aréne bojovať o titul Vlasto Čepo (12-3), no zranenie českého oponenta postavilo Slováka so srbskou krvou proti Wawrzyniakovi. Ten napokon zvíťazil v treťom kole stretu s “El Chapom“ a zaistil si zápas s Kinclom.

Šancu na zápis do dejín OKTAGON MMA mal 33-ročný borec z Poznane v Ostrave. Do zápasu s úradujúcim majstrom vstúpil razantne, po chvíli to však s aktivitou neodhadol a súpera trafil do chúlostivých partií. Po krátkej pauze sa pokračovalo, väčšina chvíľ sa odohrávala pri pletive. Nasledovala ďalšia nešťastne mierená rana nohou a opäť vynútená prestávka pre Kincla. Celé prvé kolo sa skončilo pri klietke a patrilo Čechovi.

Pri štarte druhej päťminútovky sa obaja oponenti rozhodli pre chvíľkové oťukávanie. To sa však zakrátko zmenilo na vzájomné rozdávanie tvrdých úderov. Nasledovala však nepríjemná pasáž pre “Inspectora“, ktorý musel na zemi odolať útoku protivníka. Dokázal sa však postaviť, dostať sa k pletivu, ale tam inkasoval množstvo nepríjemných kolien do zadných častí stehien. Pokojné momenty sa ale zmenili na početné bomby od Wawrzyniaka, ukončenie ale nepriniesli a šlo sa do tretej časti merania síl.

Piotr sa znovu rozhodol pre ukážku svojej sily a kvalitnej práci na zemi, čo Patrikovi veľmi nechutilo a snažil sa z toho vymaniť. Podarilo sa mu to viac než ideálne a dostal sa do dominantnej pozície. Z tej si chytil skvelý arm triangel zhora, Poliaka uškrtil a prinútil ho odklepať. Opasok majiteľa nemení, kráľom strednej váhy OKTAGONu ostáva Patrik Kincl.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor