OKTAGON: Divoký duel. Neskutočná odolnosť Lengála a Torresove elitné schopnosti v postoji!

OKTAGON MMA.

Ďalší zo súbojov, ktoré už na papieri sľubovali atraktívny stret dvoch elitných bojovníkov. Na jednej strane bývalý šampión poľskej ligy KSW Daniel Torres (14-5), na tej druhej elitný postojár Vladimír Lengál (6-2). Hoci rodák zo Znojma predviedol neuveriteľnú odolnosť, nakoniec to na víťazstvo nestačilo. Svetová deväťdesiatka v ľahkej váhe podľa portálu FightMatrix postúpila do štvrťfinále miliónovej pyramídy Tipsport Gamechanger.

Hneď v prvom kole si Vlado Lengál zmeral sily s jedným z najväčších favoritov turnaja Tipsport Gamechanger, a to bývalým kráľom perovej váhy KSW Danielom Torresom. Elitný boxer si od debutu medzi profesionálmi v MMA prešiel za tri roky zaujímavou cestou, počas ktorej porazil napríklad i Karola Ryšavého (13-6). Dnes to tak mal byť ďalší veľký test.

Priebeh súboja

Neuveriteľný nástup Torresa kontroval Lengál lakťom z otočky. Český reprezentant sa v následnej sekvencii pokúsil o takedown, no Brazílčan okamžite vstával. Bolo to práve vtedy, keď sa Vlado dopustil ilegálneho úderu kolenom, za čo si vyslúžil penalizáciu jedného bodu. Zápas pokračoval neustálymi útokmi Torresa. Striedania pásiem, raz to Daniel mieril na hlavu, potom na stred tela či nohu svojho protivníka. Po viacerých calf kickoch bol dokonca blízko koniec duelu, avšak Lengál „v štýle terminátora“ vždy dokázal prežiť.

Záver duelu si už Torres napriek aktivite Lengála bezpečne postrážil a presvedčivo zvíťazil na body. „Kvôli ilegálnemu úderu som nebol schopný predviesť lepší výkon, posledné kolo si ani nepamätám. Nikdy som v klietke nebojoval proti zápasníkom, vždy to bolo iba o mne a o boji proti mojim slabostiam a strachom,“ povedal tesne po súboji tridsaťročný zápasník.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk