UFC: Absolútna demolácia. Klein sa s tým nemazal, v klietke ukázal nádherný výkon!

Instagram.

Ďalšia zastávka v najlepšej svetovej organizácii zmiešaných bojových umení, ktorú má Ľudovít Klein (20-4-1) za sebou. Je potrebné povedať, že si slovenský reprezentant musel pred súbojom na UFC Fight Night 238 vytrpieť viaceré problémy spojené so zmenou súpera či miesta konania galavečera. Avšak ani to Kleina nezastavilo, aby sa nakoniec v UFC Apex predstavil a predviedol perfektný výkon.

Približne týždeň dozadu sa rodák z Nových Zámkov dozvedel, že jeho pôvodný súper Joel Alvarez (20-3) do Las Vegas kvôli problémom s vízami nevycestuje. Náhrada na poslednú chvíľu sa nájsť podarila, keď sa v klietke proti Kleinovi ukázal debutant v UFC A.J. Cunningham (11-3).

Klein od začiatku pôsobil v súboji odhodlane a v prvej minúte a pol jasne prestrieľal súpera. Slovákovi sa darí skvelo zasahovať, no na druhej strane už viackrát inkasoval kopy na prednú nohu. Na toto by si zverenec Janka Hudáka mal dávať pozor. Cunningham ukazuje obrovskú nezdolnosť, zatiaľ čo Klein posiela ďalšie údery vo všetkých smeroch. Koniec prvého kola a Klein po nádhernej kombinácii úderov súboj ukončuje na TKO.

„Každý deň tvrdo trénujem a mám pred sebou jediný cieľ, a to stať sa raz šampiónom UFC,“ uviedol Klein v pozápasovom rozhovore. Na otázku legendárneho Daniela Cormiera ohľadom zamerania sa na telo protivníka, odpovedal Slovák súhlasne. „Cítil som, že údery do tela fungujú, tak som v tom pokračoval.“ S víťazstvom v prvom kole môže byť „Mr. Highlight“ spokojný, keď nielen, že dostal za dosť svojej prezývke, ale s výnimkou jednej remízy predĺžil svoju víťaznú šnúru v UFC na číslo štyri.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk