Turnaj, aký svet ešte nevidel! Majiteľ PFL si ide bomby, chce usporiadať zápasy proti bojovníkom z UFC

Zdroj: Instagram /@pflmma

S jedlom rastie chuť. Tohto slovného spojenia sa očividne drží majiteľ PFL. Jeho organizácia v nedávnom období zaznamenala veľký rozmach a nemá v pláne prestávať. Tentoraz Donn Davis svoju pozornosť zamieril na obrovskú značku v podobe UFC. Práve povestnú ligu majstrov MMA chce vyzvať na priame meranie síl.

Neuplynulo ešte veľa času od okamiho, čo Professional Fighters League získala pod svoje krídla mená ako Francis Ngannou (17-3) či Jake Paul (7-1). Značným úspechom sa dá nazvať aj veľkolepé spojenie s Bellatorom, ktoré jej prinieslo bohatý repertoár kvalitných zápasníkov. Sebavedomie vedenia PFL stúplo natoľko, že si začalo veriť aj na Goliáša vo svete zmiešaných bojových športov.

Davis svojej vízii verí natoľko, že ponúka vzájomné strety účastníkov oboch organizácii. „MMA fanúšikovia, mám tu pre vás jeden veľký návrh. Čo tak urobiť mega turnaj PFL vs UFC? Deväť váhových kategórií, takže kto získa 5 výhier, tak jasne dokáže, že je lepšou organizáciou,“ znel návrh majiteľ 61-ročného Američana smerom k Ultimate Fighting Championship.

Podobné sci-fi scenáre by chcel Davis zorganizovať najmä vďaka stovkám miliónov dolárov, ktoré sa mu podarilo získať pre všeobecný chod svojej investície a organizácie. Ani bohatá peňažná injekcia však UFC asi nepresvedčí. V istom smere monopol trhu MMA by len veľmi ťažko riskoval svoje postavenie pre náhly rozmar svojho konkurenta.

Nad konkurencieschopnosťou a možnosťou triumfu zástupcov PFL ale visí veľký otáznik. Na tamojšej pôde sú hviezdami väčšinou športovci, ktorý si práve u konkurenta nevybudovali dlhodobú kariéru a padli. Samozrejme, sú tam aj takí, ktorí si nesadli s Danom Whiteom a spol. Bude teda zaujímavé čakať, či zo strany UFC vôbec príde nejaká reakcia. A ak áno, tak do akej miery bude len istým druhom výsmechu.

Zdroj: Twitter/@DonnDavisPFL, MaxMMA.sk, autor