Nebolo mu všetko jedno! Vémola opísal desivý zážitok zoči-voči krokodílovi

Zdroj: OKTAGON MMA

Karlos Vémola (36-8) je známy ako hviezda česko-slovenskej bojovej scény, no masy fanúšikov dokáže ohúriť aj inými vecami než výkonmi v klietke. Za jednu z nich môžeme napríklad považovať lásku k exotickým zvieratám. Tá je dokonca taká silná, že má doma vlastnú zoo. So zvieratami to však pritom nie je vždy jednoduché.

Pri návšteve tzv. Vémolandu by ste narazili na levy, vtáctvo, ryby či krokodíly. „Terminátor“ tak preferuje skôr nezvyčajných domácich miláčikov, a práve to sa mu skoro vypomstilo. K útoku zo strany posledného menovaného predátora nechýbalo veľa. Nič vážne sa, našťastie, nestalo, ale povedzme si otvorene, ataku zo strany krokodíla by sa človek ubránil len veľmi ťažko. Čo sa teda presne udialo?

„Prišla pandémia a v jednej českej zoo sa snažili zbaviť dvoch štvormetrových krokodílov, ktorých sa náročne zbavuje. Ťažko nájdete takého blázna. Ja som tam, samozrejme, išiel s celou armádou. Prišli sme a dali nám dve obrovské truhly. Povedali, že ich máme nachystaných v bedniach, že sú pripravení a trochu prispatí, aby boli v pohode. Potom sme ich naložili do kamiónu. Niesli sme to asi desiati, pretože to má približne 400 kilogramov. Bol som úplne nadšený,“ začal skúsený rodák z Olomouca s dôkladným opisovaním celého príbehu počas rozhovoru v relácii Hype-Cast.

Nuž, zatiaľ čo prvá časť prebehla bez zaváhaní, pri vykladaní sa situácia výrazne skomplikovala. Tuhla krv v žilách. „Keď som prišiel pred dom a otvoril som tie dvere na kamióne, videl som jeden box rozbitý na s**čky. Tá samica po mne agresívne syčala,“ podelil sa Vémola o desivý zážitok a ďalej prezradil, ako sa mu to podarilo vyriešiť: Ihneď som tie dvere zavrel a volal som do zoo, že mám problém. Tam mi ale hovorili, že ich už nemôžu vrátiť. Vysvetlil som im, že ich nechcem vracať, no chcem radu, keďže mi rozbili bedňu. Veľmi mi nepomohli, takže som išiel do izby, zobral perinu, ktorú sme cez krokodíla hodili a následne sme ho zviazali izolepom. Potom sme ho odniesli do výbehu. Bola to veľká akcia.“ 

Už o chvíľu to vypukne!

Aktuálny šampión poloťažkej divízie OKTAGONu momentálne finišuje prípravu na „odvetu storočia“ proti veľkému rivalovi Attilovi Véghovi (33-9-2), ktorá sa 8. júna uskutoční na futbalovom štadióne v pražskom Edene. Pre oboch v tomto dueli pôjde o obrovskú prestíž, a tak „Terminátor“ rozhodne nebude chcieť zopakovať výkon spred štyroch rokov, kedy bol knokautovaný po dvoch minútach a siedmich sekundách.

Navyše ak aktéri súboja dodržia svoje slová, pôjde zároveň aj o ich derniéru v profesionálnom MMA. Na absolútny záver kariéry si preto prvý Čech v UFC nepripúšťa nič iné okrem výhry. Podľa kurzov stávkových kancelárii ale do klietky vstúpi v role outsidera. Ako sa s tým teda vysporiada?

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - Hype-Cast, Autor: Kamil Schreiber