Skvelá vizitka pre OKTAGON! Takto obstála česko-slovenská organizácia v porovnaní s UFC či KSW

Zdroj: OKTAGON MMA

Česko-slovenská organizácia OKTAGON MMA už dávno nie je len domácim produktom, ale rozšírila sa aj do zahraničia. Momentálne patrí medzi najväčšie v Európe a do svojich radov pravidelne priberá bojovníkov svetových kvalít. Všímajú si to aj renomované portály vrátane Fight Matrixu, ktorý si teraz pre fanúšikov pripravil veľké porovnanie tých najlepších organizácii. Ako obstál náš zástupca?

Obrovskej pocty sa OKTAGON dočkal už minulý rok, keď bol vôbec prvýkrát nominovaný na prestížne World MMA Awards. Aj keď si v konkurencii UFC, PFL, Bellatoru a KSW z amerického Las Vegas cenu neodniesol, pre spolumajiteľov Ondřeja Novotného a Pavla Nerudu to bol obrovský úspech. Oficiálne sa totiž organizácia so žlto-čiernou vlajkou zaradila medzi absolútnu svetovú špičku.

O tom, že OKTAGON zaznamenal obrovský progres niet pochýb a aby toho nebolo málo, dosvedčujú to aj čísla. Server Fight Matrix, ktorý sa špecializuje na tvorbu svetových rebríčkov, sa teraz zameral na porovnanie ôsmich organizácii. Hodnotili sa štyri kritéria, pričom tým najzásadnejším bolo priemerné umiestnenie všetkých bojovníkov v rebríčku.

Podľa očakávaní je na vrchole UFC s priemerným postavením zápasníka na 95. mieste. Stupne víťazov doplnili Bellator (134.) a PFL (159.). Obľúbená česko-slovenská organizácia sa v tejto štatistike umiestnila na siedmej priečke (250.). Jej najlepšie umiestneným reprezentantom je Katharina Dalisda, ktorá sa môže popýšiť 19. pozíciou v slamovej divízii. Klobúk dole!

Priemerné umiestnenie bojovníkov v rebríčku Fight Matrix:

1. UFC – 95. miesto

2. Bellator – 134. miesto

3. PFL – 159. miesto

4. ONE FC – 201. miesto

5. KSW – 208. miesto

6. ACA – 220. miesto

7. OKTAGON – 250. miesto

8. LFA – 270. miesto

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Fightmatrix.com, Autor: Kamil Schreiber