Vémolova zhadzovacia taktika vzbudila vášne! Chochlíková a Možný varujú, ostrá reakcia hviezdy Clashu

Zdroj: OKTAGON MMA

Zhadzovanie váhy pred zápasom je téma, ktorá vo svete bojových športov rezonuje veľmi často. Dôvodom sú predovšetkým rôzne pohľady jednotlivých zápasníkov. Zatiaľ čo jedna skupina preferuje nárazové chudnutie, druhá zastáva skôr techniku vyváženej a postupnej diéty. Každý vie, čo je pre neho najlepšie, no pri tejto problematike treba byť vo vyjadreniach nesmierne opatrný, a práve preto sa na sociálnych sieťach rozpútala búrlivá diskusia medzi česko-slovenskými hviezdami.

Vášne vzbudil legendárny Karlos Vémola (36-8), ktorý v nedávnej relácii televízie TA3 Král na ťahu prezradil, akú taktiku aplikuje pred oficiálnym vážením. „Pokiaľ to urvem v tej hlave, zhodím 10 kíl za noc a potom to zase za noc priberiem, telo sa z toho šoku spamätá a nestihne ani zaregistrovať, že bolo tak mučené. Keby som ho mučil dlho, jednoducho zoslabne. Za jednu noc nestihne zoslabnúť. Ľudské telo je veľmi silné, je to len o hlave,“ zneli slová “Terminátora”.

Karlosove slová sú veľmi nebezpečné

Keďže nemal viac času na dovysvetlenie, jeho vyjadrenie mohlo pre mnohých pôsobiť príliš jednoducho či dokonca ľahkovážne. S odstupom času sa tak na neho rozhodla zareagovať slovenská hviezda thajského boxu i MMA zápasníčka Monika Chochlíková (3-1). Svojím odkazom chcela upozorniť najmä mladšiu generáciu.

 „Jessica Lindsay zhadzovala na svoj druhý amatérsky zápas až 8 kíl. Ako to skončilo? Skončila v hrobe. Umrela, lebo očividne to nie je len o tom, ako si nastavíš hlavu pri zhadzovaní. To, čo povedal Karlos v TA3, je veľmi nebezpečné a navádza to mladých bojovníkov, aby si to namiesto dlhodobej konzistentnej úpravy stravy (energeticky vyváženej) pred súbojom nechali radšej na poslednú chvíľu, lebo telo sa rýchlejšie spamätá zo šoku, keď netrvá dlho. Je to hlúposť. A čo je ešte horšie, je to životu nebezpečná hlúposť. A treba o tomto robiť osvetu, aby sa nestalo nejaké nešťastie aj na našej scéne.“ napísala k náučnému videu na sociálnej sieti Instagram.

Hviezda Clashu sa neudržala

Názorom reprezentantky trenčianskeho Victory Gymu táto téma ale neskončila. V komentárovej sekcii sa o svoje postoje okrem fanúšikov podelili aj ďalšie známe tváre česko-slovenskej bojovej scény. „Načipované prasa ako je napríklad Karlitko si to, samozrejme, nestihne všimnúť. 80% našich profesionálnych zápasníkov sú načipované hovädá,“ so súhlasom doplnil Košičan Tomáš Možný (2-2) a pridal sa aj Filip Macek (28-19-1), ktorý ironicky poznamenal: „Telo si to ani nevšimne (smiech). To je dobrý vtip.“

Naopak na opačnú stranu barikády sa postavil kontroverzný kulturista a šampión Clash of Stars Filip Grznár (1-3). Neodpustil si pritom ani nemiestnu poznámku: „Toto dievča je skutočne hlúpe. Ľudské telo je prispôsobené na dehydratáciu a rýchle zhadzovanie váhy. Akýkoľvek argument proti je hlúposť! Môže na to umrieť len človek s poškodeným organizmom. Krátkodobá dehydratácia nie je absolútne vôbec nebezpečná! Naopak sa tým zníži tlak a stimuluje to telo.“ Čo si o tom myslíte vy?

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@monikachochlikova, Autor: Kamil Schreiber