Shem Rock túži po definitíve: Konflikt s Pokorným nepovažuje za uzavretý!

Zdroj: OKTAGON MMA

Shem Rock (9-1-1) má na svojom konte v OKTAGONe doposiaľ len dva súboje, no pozná ho už azda každý fanúšik. Nepreslávil sa pritom len výkonmi v klietke, ale takisto správaním, ktoré častokrát hraničí s nepísanými pravidlami fair-play. Jednoznačne najviac pozornosti vzbudil pred turnajom s poradovým číslom 48 v Manchestri, kde bol po incidente na staredowne dokonca zrušený jeho zápas proti Jaroslavovi Pokornému (16-11).

Od duelu Rock vs. Pokorný si diváci sľubovali veľké veci. Medzi aktérmi panovala nesmierne vypätá atmosféra a ich vzájomný stret mal byť definitívnou bodkou. Nuž, stačil jeden kop a bolo po všetkom. Počas oficiálneho váženia si prvý menovaný neudržal nervy na uzde a nohou zasiahol svojho súpera. Následne „Jubox“ podstúpil lekárske vyšetrenia, ktorých výsledky síce neodhalili žiadne veľké zranenie, no dlhoočakávané meranie síl vypadlo z programu.

Od tohto momentu už ubehol takmer polrok. Obaja bojovníci sa preto vydali vlastnou cestou. Český reprezentant sa vo februári predstavil na podujatí OKTAGON 53, kedy nestačil na Gjoniho Palokaja (8-3) a 30-ročného Angličana čaká 20. apríla v Birminghame súboj proti Stefanovi Catacolimu (7-1). Dočkáme sa teda niekedy reparátu medzi Rockom a Pokorným?

„Pre mňa to je vždy na stole, ale myslím, že on ten zápas nechce. Mohol ísť so mnou v Birminghame, rovnako aj jeho premožiteľ – obaja odmietli. Nemôžem ľudí nútiť, aby išli proti mne. Nech ich OKTAGON vyzve a dá im ponuku. Či následne podpíšu, to už je na nich,“ povedal s typickým sebavedomím rodák z Liverpoolu v špeciálnej epizóde relácie GnP z dielne MaxMMA.

Je tak jasné, že kontroverzný bojovník nepovažuje kapitolu s Pokorným za uzavretú a rád by to zmenil. Samozrejme, nie je to v jeho rukách, no rozhodne by to to bolo obrovské lákadlo. Vidí tam však jeden problém. „Na druhej strane, keby som bol Pokorný, tiež by som sa nehrnul do duelu so mnou,“ priznal s úsmevom odhodlaný Shem.

Výživnú vyše 20-minútovú debatu so Shemom Rockom na viacero atraktívnych tém vrátane tejto nájdete na našom Herohero.Špeciálne epizódy GnP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom umožňujú fanúšikom ešte výraznejšie a exkluzívnejšie nahliadnuť za oponu bojových športov. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber