Sanikidze túži opäť bojovať, konkurencia sa mu ale vyhýba: Výzvu mu preto adresoval rovno šampión!

Mate Sanikidze (zdroj: OKTAGON MMA)

Mate Sanikidze (11-2) urobil v priebehu tohto roka veľké rozhodnutie. Po tom, čo získal opasok perovej váhy OKTAGON MMA proti Loseneovi Keitovi (11-1), prešiel do bantamovej kategórie. Vzdal sa svojho titulu a čaká na protivníka v novej divízii. Ten zatiaľ ale neprichádza.

Nie je tajomstvom, že by sa „The NextGen“ rád vrátil do klietky čo najskôr. Tento gruzínsky borec pôsobí v československej organizácii od roku 2021, pričom vo všetkých štyroch doterajších dueloch pod záštitou OKTAGON MMA zvíťazil. Aj keď objektívne treba dodať, že „Black Panther“ Keita sa v zápase s ním zranil a musel odstúpiť.

Sanikidze chce zápasiť, v bantame sa mu ale zatiaľ väčšina súperov vyhýba. Samotný bojovník dal jasne najavo, že by sa rád objavil v akcii v januári, kedy je na programe turnaj OKTAGON 52 v anglickom meste Newcastle. „Jonas Magard mi stále uteká. Jediný súper, ktorý súhlasí so zápasom proti mne, je Gustavo Lopez,“ napísal 25-ročný zápasník na sociálnych sieťach.

„Ďakujem mu za to, že by tento zápas zobral, ale podľa mňa je už zhrdzavený a navyše dostal to, čo si zaslúžil, od môjho brata a tréningového partnera Bena Adamiu,“ vysvetľuje Sanikidze situáciu s Gustavom Lopezom (13-8-1). Skúsený veterán má za sebou aj štyri duely v UFC (1-2-1), ale pre Sanikidzeho podľa všetkého atraktívnou konkurenciou nie je.

Autor štyroch kariérnych KO a TKO by predsa len mohol v roku 2024 získať zaujímavého protivníka. Ozval sa mu súčasný bantamový šampión OKTAGON MMA Felipe Lima (12-1). „Pokojne môžeš ísť proti mne. Môžeme si to dať napríklad 10. februára 2024 v Nemecku,“ uviedol brazílsky borec, ktorý v československej organizácii zatiaľ nastúpil na jediný zápas. V titulovej bitke na Štvanici porazil Jonasa Magarda (15-6) na body.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Shorties, Ruik, autor JV