Predčasné Vianoce v UFC! White potvrdil 3 titulové súboje: S týmto scenárom sa nepočítalo

Alexander Volkanovski (zdroj: IG/alexvolkanovski)

Prezident UFC Dana White priniesol fanúšikom MMA po celom svete predčasné Vianoce. Jeden z najvplyvnejších mužov sveta zmiešaných bojových umení totiž oficiálne potvrdil hneď tri titulové bitky. Na všetky z nich sa môžeme tešiť v úvode budúceho kalendárneho roka. Predovšetkým rozhodnutie v strednej váhe vyvoláva diskusiu.

Hneď v úvode roka 2024 sa môžu priaznivci tešiť na titulový súboj v rámci strednej váhy do 84 kilogramov. Úradujúci šampión Sean Strickland (28-5) nastúpi na turnaji UFC 297 v kanadskom meste Toronto. V januári bude jeho súperom Juhoafričan Dricus du Plessis (20-2). Pôvodne sa počítalo s tým, že do „tituláku“ pôjde Khamzat Chimaev (13-0), ktorý na UFC 294 porazil Kamaru Usmana (20-4). V tomto prípade je reálnym scenárom, že dagestanský rodák s prezývkou „Borz“ v priebehu budúceho roka vyzve víťaza bitky Strickland – du Plessis.

Matador verzus legenda

Šampión perovej váhy Alexander Volkanovski (26-3) sa po sklamaní v ľahkej divízii vracia tam, kde je najlepší. Na turnaji UFC 298, ktorý prebehne vo februári 2024, bude obhajovať svoj opasok proti španielskemu borcovi Iliovi Topuriovi (14-0). Muž s prezývkou „El Matador“ doposiaľ vo svojej kariére neprehral, pričom teraz ho čaká prekážka v podobe jedného z najlepších bojovníkov histórie celého UFC.

Dana White potvrdil aj tretie titulové meranie síl, s ktorým fanúšikovia MMA môžu počítať na turnaji UFC 299. V ňom pôjde o opasok v bantame, ktorý v tejto chvíli patrí Američanovi Seanovi O’Malleymu (17-1). „Suga Sean“ sa dočkal vytúženej odvety s Marlonom Verom (23-8-1), a teda s mužom, s ktorým ako jediným vo svojej profesionálnej kariére prehral.

Patrí sa dodať, že turnaj UFC 297, kde sa predstavia Strickland s du Plessisom, prinesie aj súboj o uvoľnený titul bantamovej váhy žien. V ňom na seba narazia Raquel Pennington (15-8) a Mayra Bueno Silva (10-2-1). Všetky tri spomínané podujatia majú pripraviť pôdu na turnaj UFC 300, ktorý by sa mal, na základe toho, čo píšu viaceré médiá v USA, zapísať do histórie zmiešaných bojových umení.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV