Pred rokom býval v aute, teraz ho čaká miliónový boj: Pyramídu PFL môže ovládnuť nedávny bezdomovec

Zdroj: Instagram / @impak5

Neľahký osud v živote športovca napísal ďalší z motivačných príbehov. Reč je o situácii Impu Kasanganaya (14-3), ktorý má dosť čerstvé spomienky na náročné chvíle bez domova. Nie je to tak dávno, čo doslova žil v aute. Teraz však môže zažiariť na scéne PFL a splniť si veľký sen. Američan je krok od veľkého triumfu a zisku jedného milióna dolárov.

Najbližšou prekážkou bude pre 29-ročného bojovníka jeho krajan Joshua Silveira (12-1). Obaja borci si zmerajú svoje sily a víťaz sa bude môcť pýšiť pozíciou šampióna pyramídy PFL. Úspešnejší z ich vzájomného duelu si takisto odnesie aj bohatú finančnú odmenu. To sú veci, o ktorých Kasanganaya mohol nedávno iba snívať.

Rodák z Floridy však pred pár mesiacmi ešte býval vo vlastnom automobile zaparkovanom pred jedným z gymov v Miami. Ťažkému životnému údelu sa ale nepoddal a na nepríjemné obdobie spomína s vďakou a nadhľadom. „Je to smiešne, keď sa obzriem, kde som bol pred rokom. Mám teraz trochu iný život. Zakaždým, keď prejdem okolo toho parkovacieho miesta, hovorím si: Človeče, teraz mám dom s garážou,“ prezradil pre SunSport.

Krásu sveta zmiešaných bojových umení pri tom začal naplno objavovať až v roku 2017. Predtým si síce na svoje konto zapísal viacero úspechov v oblasti účtovníctva a finančných služieb, no MMA pre jeho existenciu znamenalo zlom. Počas dvoch rokov nastúpil iba na tri amatérske zápasy, ktoré ale zvládol a zamieril k profesionálom. Aj medzi nimi sa mu darilo viac než dobre a kariéru odštartoval piatimi výhrami.

Príbeh a športovú formu amerického zápasníka si všimol aj samotný Dana White. Nasledovala ponuka snov a príležitosť ukázať sa v UFC Contender Series. Muž s prezývkou “Tshilobo“ si vybojoval vysnívanú zmluvu a počas rokov 2020 a 2021 zaknihoval v dva triumfy a dva neúspechy. So svetovou organizáciou sa ale musel nechcene rozlúčiť.

„V UFC som si to užil, ale keď som bol prepustený, tak som sa nenechal odradiť a chcel som v bojovaní pokračovať,“ spomínal. Na rad prišiel súboj v Eagle FC a XMMA, až kým mu v marci 2023 nepristala na stole ponuka na účasť v spomínanej pyramíde v PFL. Práve medzi týmito obdobiami si prešiel ťažkými časmi. Pracoval v reštaurácii, financiách či ako osobný tréner. K rodičom sa vrátiť nechcel a čakal ho bezdomovecký život v aute.

„Nesťažoval som sa, nikomu som to nepovedal. Som si istý, že by ma kolegovia pustili k sebe, ale hovoril som si, že do tejto situácie som sa dostal sám, sám sa z nej aj musím vyhrabať,“ vravel bojovník, ktorý po tréningu svojich zákazníkov zamieril do svojho motorového vozidla.

„Je smiešne, aké náročné bolo spanie v aute, ale zároveň to bolo obdobie pokoja. Dokonca som začal získavať viac klientov a šetril peniaze. Sám sebe som hovoril, že nechcem robiť žiadne bláznivé kroky. Môj mozog bol totiž všade a jediné, čo bolo konzistentné, bol môj tréning. Našiel som veľa pokoja,“ zamyslel sa nad minulosťou.

„Ráno som sa prebudil, o šiestej som bol v posilňovni, o desiatej som trénoval, pár hodín som mlátil do vreca a osprchoval sa. Žil som tak, akoby som sa jedného dňa stal šampiónom,“ dodal. Momentálne sa však už môže pochváliť vlastným domom a šancou splniť si obrovský cieľ. Spolu s marcovým debutom v PFL vyhral Kasanganay všetky štyri duely. V hlavnom meste USA ho 24. novembra čaká bitka Američanov so Silveirom, ktorá určí, kto sa prepracuje na vrchol celého turnaja.

Zdroj: SunSport, MaxMMA.sk, autor