Súboj storočia a rozprávkové peniaze: Fury aj Usyk si prídu na naozaj tučné sumy!

The Mirror UK.

Od čias legendárneho Lennoxa Lewisa (41-2-1), a to presnejšie od roku 1999, žiaden nasledujúci šampión v ťažkej váhe svetového nedržal všetky štyri najdôležitejšie tituly WBA, IBF, IBO a The Ring. A v nedeľu nad ránom stredoeurópskeho času budeme mať konečne jasno. Oleksandr Usyk (21-0) alebo Tyson Fury (34-0-1)? Stret, ktorému nikto nepovie inak než „súboj storočia“.

Nejde o žiadne marketingové frázy. Všeobecne uznávaný portál o boxe BoxRec, ktorý sa zameriava na rebríčky zápasníkov, považuje ako Ukrajinca, tak i Brita za bezkonkurenčne to najlepšie, čo v súčasnosti ponúka ťažká váha. Obaja sú neporazení, pričom už skôr zdolali zástup iných známych boxerov.

Zatiaľ čo Fury mimo elitných schopností v ringu ponúka fanúšikovi i inšpiratívny životný príbeh boja so závislosťami, keď dokonca takmer tri roky neboxoval vôbec. Usyk je príkladom tvrdej práce, talentu a zápasníka, ktorý po krížovej môže úplne ovládnuť aj tú najťažšiu váhovú kategóriu.

V súvislosti so zápasom dvoch špičkových boxerov prichádza na pretras aj finančná čiastka, ktorá poputuje na ich účty. Ako uvádza web TalkSport.com, celková výplata pre obe hviezdy by sa mala pohybovať okolo 150 miliónov dolárov, z čoho sedemdesiat percent (105 miliónov, pozn. red.) získa Tyson Fury.

Tyson Fury sa medzi šesťnástimi lanami naposledy ukázal v októbri minulého roka, kedy prekvapivo remizoval s MMA bojovníkom Francisom Ngannouom. Čo sa týka Usyka, ten v auguste 2023 úspešne obhájil svoje pásy WBA, IBF, WBO, IBO, a The Ring proti Danielovi Duboisovi (20-2) knokautom v deviatom kole.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk