Pre väčšinu mužov nepredstaviteľné! Nezdolaný zápasník z UFC má v tíme exmanžela svojej ženy

Zdroj: Instagram / @laylaannalee

Prostredie zmiešaných bojových umení pozná viacero prípadov, keď sa obaja životní partneri či manželia venujú tomuto športu. Ian Garry (14-0) je však odlišnou eventualitou. Írsky bojovník z UFC si do svojho tímu najal bývalého muža svojej terajšej manželky. Pýtate sa, čo ho k tomu viedlo? Nedávno to prvýkrát priblížil v rozhovore pre cbssports.com.

Dvadsaťšesťročný zápasník sa pred dvomi rokmi oženil s Laylou Annou-Lee. O 14 rokov staršia televízna reportérka mu o pár mesiacov potom porodila syna Leandra Vegasa. Angličanka však má dieťa aj z prechádzajúceho manželského vzťahu, a to s členom Garryho tímu, ktorým je Richard Cullen. Práve tento muž patrí do radov írskeho borca, zastáva funkciu výživového špecialistu.

„Hlavným dôvodom, prečo som ho najal, je fakt, že je to elitný odborník v tomto odvetví. Pod jeho vedením bolo vždy jednoduchšie znížiť váhu. Som veľmi hrdý na prácu, ktorú sme spolu odviedli,“ vysvetlil rodák z Dublinu svoju pre mnohých zaujímavú voľbu a v rozprávaní pokračoval: „Richard je tiež otcom syna mojej ženy. Nikdy nechcem byť klinom medzi otcom a synom. Viem, že keby chcel byť niekto v tejto pozícii medzi mnou a mojím synom, bol by som naštvaný a toho človeka by som nenávidel. Nechcem to mať na svedomí.“

Muž s prezývkou “The Future“ našiel v sebe veľkú dávku pochopenia najmä pre potomka svojej ženy a výživového poradcusyna Lucasa. „Chápem, že je v tom dieťa, ktoré si zaslúži byť uprednostnené. Keď spoločne cestujeme po svete a vyberáme si gymy, tak Richard môže kedykoľvek vidieť svojho synčeka. Napríklad v piatok sme šli spoločne do Disney parku,“ poodkryl svoj pohľad na vec.

Pre spôsob svojho uvažovania a netypický výber zamestnanca si Garry vypočul posmešné vyjadrenia hlavne z úst dobre známeho provokatéra Seana Stricklanda. „Nazval moju ženu pedofilkou. Raz mu za to dám do držky a on s tým nič neurobí,“ vyjadril sa Ír. Kvalitu tejto spolupráce potvrdil na poslednom turnaj – 17. februára v rámci podujatia UFC 298 zdolal v bitke welterových váh Geoffa Neala (15-6). Obaja kohúti si mali zmerať sily už v auguste 2023, Neal ale pre zranenie niekoľko týždňov predtým z boja odstúpil.

Zdroj: cbssports.com, MaxMMA.sk, autor