Pochádzam z úplného dna: Dojemný príbeh Jungwirtha, v slzách opisuje ťažkú životnú cestu

Zdroj: OKTAGON MMA

OKTAGON MMA sa takmer po roku vráti do Frankfurtu. Na turnaji s poradovým číslom 46 bude hlavným zápasom titulový súboj Jacinty Austin (5-1) proti domácej Katharine Dalisda (9-3), ktorá sa môže tešiť na podporu publika. Platiť to však bude aj pre Christiana Jungwirtha (14-7). Nemecký bojovník pre YouTube kanál tunajšej organizácie odhalil svoju neľahkú cestu a motiváciu stať sa šampiónom.

Tridsaťšesťročný zápasník sa v profesionálnom dueli predstavil po prvý raz až v júli 2017. Výhra ho nakopla za naštartovaním ďalšej kariéry. Ako ale sám priznal, začiatky neboli vôbec jednoduché. Bojové športy síce boli jeho veľkou vášňou, no na druhej strane tu boli povinnosti spojené s každodenným zamestnaním v bežnom živote.

„Pracoval som vo Varte na tri zmeny. Na nočnej som bol vždy totálne mŕtvy, predtým som totiž vždy trénoval a boxoval. Mal som červené oči, bol som unavený. V tej dobe som na kariéru ani nepomyslel,“ priznal sa vo videu borec, ktorý hneď ráno odprevadil dcéru do škôlky a bez väčšieho odpočinku šiel opäť trénovať. Po dvoch hodinách MMA, malom obede a 15-minútovom spánku ho ale opäť čakala cesta do práce.

Zlom nastal s príchodom hlavného sponzora, vďaka ktorému mohol dať výpoveď a ísť si za svojím snom. Pre manželku a okolie to bol šok, často bol konfrontovaný s rôznymi otázkami o istote svojho plánu. Christian sa ale svojej ambície nevzdal. „Ak chceš pracovať, prácu si nájdeš. Šancu, ktorá mi vtedy bola ponúknutá, však dostaneš možno raz za život. Rozhodol som sa a cesta bola jasná,“ vysvetlil Nemec.

“The Kelt“, ktorý pôsobí v česko-slovenskej organizácii od decembra 2020, si zaspomínal aj na prehru s Veličkovičom (23-12-2) v Oberhausene, po ktorej sa mu za jeho obdivuhodný výkon dostalo obrovského uznania a rešpektu zo strany fanúšikov. Práve to ho poháňa v snahe neustále sa zlepšovať. Je tu však aj iný motivačný faktor. „Bojujem pre moju rodinu a slobodu. Všetko som si ťažko vydrel. Pochádzam z úplného dna, povedal Jungwirth so slzami v očiach a pokračoval: „Krok po kroku, stále vpred. Žijem pre to viac ako hocikto iný.“

Športovec telom i dušou sa do 22 rokov venoval futbalu. Stopku mu ale vystavilo ťažké zranenie. Sám sa priznal, že v škole mu to veľmi nešlo a nevedel, kam sa bude ďalej uberať. Plameň sa v ňom prebudil, keď sa dostal k boxu. Jeho srdce sa pre tento šport rozhorelo viac ako pri futbale.

Reprezentant značiek KongsGym Stuttgart a Dima‘s Gym Boxen Nördlingen sníva o titulovom opasku z OKTAGON MMA a je odhodlaný ho jedného dňa získať. Predtým ho však pravdepodobne čaká viacero prekážok. Prvou z nich bude už 16. septembra grécky oponent John Palaiologos (19-12-1) v meraní síl dvoch mužov welterovej váhy. Christian si na túto trojkolovú výzvu verí a tvrdí, že vždy je pripravený aj na 5 kôl.

Zdroj: YouTube/OKTAGON MMA, MaxMMA.sk, autor