Prial si Jungwirtha, dostal známu tvár: Kozma sa za favorita nepovažuje, ale…

Zdroj: OKTAGON MMA

Turnaj OKTAGON 46 vo Frankfurte prinesie okrem iného tiež semfinálové zápasy pyramídy Tipsport GameChanger. V jednom z nich nastúpi český bojovník David Kozma (32-12) proti Srbovi Bojanovi Veličkovičovi (23-12-2). Obaja sa dobre poznajú, už totiž proti sebe v minulosti nastúpili. Vtedy sa radoval „Ružový panter“, bude to teraz inak?

Do klietky sa proti sebe v decembri 2021, kedy zviedli neľútostný boj o opasok welterovej divízie. Z výhry sa po TKO vo štvrtom kole tešil David Kozma. „Viem, že ho nesmiem podceniť. Určite sa dobre pripraví, aj pre neho je to životný súboj a životné peniaze. Keď som v minulosti podcenil súpera, ktorého som predtým už porazil, vypomstilo sa mi to,“ hovorí v najnovšej epizóde relácie NA DOHLED niekdajší šampión.

Ako protivníka si však prial vo štvrťfinále zdolaného Nemca. „Fandil som Jungwirthovi, ale nie kvôli ľudskej stránke. Bolo to preto, že Veličkoviča som už zdolal a Jungwirth by bol pre mňa novou výzvou. Som v pohode s tým, že vyhral Bojan, dáme si odvetu a bude to dobrý zápas aj pre divákov,“ ozrejmuje muž, ktorý má za sebou vo veku 31 rokov už úctyhodných 44 profesionálnych zápasov.

Bude to iný zápas

Veličkovič vzal pred necelými dvoma rokmi ponuku zápasiť na short notice. Nie je to ale jediný rozdiel, ktorý spraví nadchádzajúce meranie síl úplne odlišným. „Myslím si, že rozdiel bude v tom, že si dá o niečo väčší pozor na takedowny, v prvom zápase to trochu podcenil. Ja som to dobre časoval a on s tým nepočítal, preto sa istotne pripraví ešte lepšie. Prípravu v globále nemením, naštudujem si protivníka a tomu prispôsobím detaily. Viem, že Bojan má silné kopy, čo potvrdil,“ myslí si rodák z Karvinej.

Ostro sledovaná miliónová pyramída Tipsport Gamechanger zrejme vyloženého favorita nemá. Mnohé médiá či fanúšikovia však do tejto roly pasujú práve Davida Kozmu: „Necítim sa byť favoritom, aj keď si verím na celkovú výhru. Vidím to vyrovnane na všetky štyri strany. Keď sa pozrieme na druhý zápas, Michailidis aj Glismann sú naozaj nebezpeční a víťaz nášho duelu to proti jednému z nich nebude mať jednoduché.“

Zdroj: MaxMMA.sk