Peňáz sa tvrdo pustil do OKTAGONu! Nečakané rozhodnutie: Niet cesty späť…

Zdroj: OKTAGON MMA

Mal to byť jeden z hlavných ťahákov veľkolepého turnaja v Edene. K stretu Patrika Kincla (28-10) a Mateja Peňáza (9-1) však nakoniec nedôjde. Súčasný šampión sa zranil, ale fanúšikovia dostali plnohodnotnú náplasť v podobe oficiálneho náhradníka Vlasta Čepa (12-3). Všetko sa ale zvrtlo a začala obrovská dráma. V rokovaniach o zápase Peňáz vs. Čepo sa vyskytli výrazné komplikácie a zdá sa, že táto sága je prekliata. Medzi aktérmi sa na sociálnych sieťach strhla búrlivá slovná prestrelka a nevyzeralo to, že je ich konfrontácia uskutočniteľná. Keď sa však zdalo, že predsa len by mohli nájsť nejaké schodné východisko, prišiel Peňáz s vyjadrením, ktoré načisto zmenilo hru.

Oficiálny náhradník Vlasto Čepo zdieľal na Instagrame časť svojho kontraktu, v ktorom sa uvádza, že pri tejto alternatíve titul v hre nebude. O pás šampióna mal, podľa jeho slov, bojovať len v prípade, že sa zraní práve „Money“. Matěj Peňáz však údajne o tejto skutočnosti nebol oboznámený a trval na tom, že chce bojovať o dočasný pás šampióna strednej váhy. V opačnom prípade o tento duel nemal záujem. Vyhrotená situácia donútila reagovať aj majiteľa OKTAGONu Ondřeja Novotného. Ten v podcaste MMA Letem Světem dal za pravdu Čepovi.

Slovenský knokauter so srbskými koreňmi však viackrát zdôraznil, že rozhodnutie nie je na ňom, ale na samotnej organizácii. Hoci ani on sám si nemyslí, že si po prehre s Wawrzyniakom zaslúži bojovať o dočasný titul, svojich priaznivcov sklamať nechce a šancu ukázať svoje kvality pred 20-tisíc fanúšikmi zahodiť nemieni. Rozhodol sa preto, že v prípade, ak organizácia bude ochotná zmeniť podmienky zápasu a pridať do hry dočasný titul, tak do toho pôjde.

Zdá sa však, že už je na ďalšie vyjednávanie neskoro a k dlhoočakávanému duelu znovu nedôjde. Peňáz totiž na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom uviedol svoje konečné stanovisko k celej situácii. „Čo mám k tomuto všetkému povedať… Myslíte si, že je to fakt náhoda? Že celý minulý týždeň sa rieši môj duel a OKTAGON mi za žiadnu cenu nechce dať zápas o dočasný titul. Vlasto so mnou nechce ísť bojovať o pás, pretože to vraj nedáva zmysel a nedôjde k tomu. V piatok padlo posledné slovo, povedalo sa nie, nestane sa to. Všetko sa začalo hádzať von, všetky informácie. OKTAGON zo mňa klasicky urobil toho zlého, a že ja som ten, ktorý si niečo vymyslel. Nie. Ja som ten, ktorý nedostal správne informácie, nedostal zmluvy, nebol oboznámený s tým, ako to bude, zatiaľ čo druhá strana bola,“ povedal český reprezentant, ktorý sa cíti ukrivdene.

Celé sa to vraj otočilo proti nemu samotnému. Poukázal aj na reakciu majiteľa OKTAGONu. „Ondro vydal vyjadrenie, aké dal… Bolo to úplne proti mne a nakoniec ešte po mne budú chcieť, aby som urobil jeden z najsledovanejších zápasov v Edene a na československej scéne, predal im veľa PPV, lístkov a urobil im radosť… Ja si to fakt nemyslím, nie som dement. Viem, že to nie sú náhody, že po tom všetkom si to Vlasto rozmyslí a ten zápas chce,“ vyjadril svoj pohľad na vec.

Fanúšikov na záver šokoval prehlásením o svojej kariérnej budúcnosti. „Je jasné, čo sa teraz z mojej strany stane… Cesta je len jedna. S OKTAGONom budem chcieť rozviazať zmluvu a začať zápasiť v inej organizácii. Tu už nie je cesty späť… Už sa zo mňa dvakrát urobil kretén a OKTAGON sa v tom rozhodol pokračovať. Nemám na to, čo povedať, len, že už stačilo a vidíme sa niekde inde, na inej platforme,“ oznámil 27-ročný knokauter a dodal: „Svoju prácu a výkony budem robiť aj naďalej, budem zápasiť. Nie točiť videá a snažiť sa niekomu zapáčiť. Chcem k tomu férové jednania a to by mi aj stačilo.“

Pod videom na Instagrame priložil aj text, ktorý odzrkadľuje jeho nespokojnosť: „Verejne niekoho zhodiť a ohovárať, dát von polopravdy a neúplné informácie a potom očakávať, že budeme ďalej spolupracovať? Že sa budem tváriť, že to je v pohode a robiť, že sa to nestalo? A budem predávať veľa PPV jedným z najzaujímavejších zápasov na CZ/SK a zarobím tak pre neho a organizáciu veľa peňazí….určite nie, ďakujem veľmi pekne.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent