Očakával tureckú pohromu, napokon sa cítil ako v Dubaji. Malach vytasil po výhre bláznivý plán

Zdroj: OKTAGON MMA

Až do uplynulého kalendárneho roka zápasil výhradne na československej pôde, po výmene kalendára okúsil už dve zahraničné anabázy. A obe mu vyšli podľa predstáv. Jan Malach (17-14) najskôr vo februári na nemeckom území pokoril Luku Milidragoviča (3-1), aby v tretí májový víkend cestoval do Turecka, kde zdolal Hascena Geleziho (5-2). 

Do krajiny polmesiaca meral „Král Severu“ cestu premiérovo. Pred pristátím neďaleko Marmarského mora mal zmiešané očakávania. „Hlava sa pripravuje na najhoršie – priletíš, skoro ťa okradnú na letisku a odvezú do špinavého hotelu. Samozrejme, nič z toho sa nestalo. Prijemne ma prekvapilo, aké super to bolo,“ hovoril Jan Malach v novej epizóde relácie GnP z dielne MaxMMA

Neznáma v podobe Turecka sa napriek obavám zmenila na príjemné prostredie. „Veľa ľudí tam chodí dovolenkovať na juh. Očakával som, že to tam bude blbé, špinavejšie ako u nás. Ale vôbec. Boli sme v Burse, zhruba 150 kilometrov pod Istanbulom. Mesto má približne 1,5 milióna obyvateľov. Všade, kam sme šli, bolo úplne čisto. Takmer ako v Dubaji,“ pochvaľuje si veterán OKTAGON MMA, ktorý nevylučuje, že by sa na tamojšej pôde v prípade možnosti predstavil znovu.

Turecko na vzostupe? 

Na turnaji organizácie Khan Fight mal autor jedenástich ukončení pred časovým limitom pôvodne čeliť Gökhanovi Aksuovi (11-6-1). Podobne ako vo februári, aj tentoraz vyradili tamojšieho reprezentanta zdravotné komplikácie. „Približne tri alebo štyri týždne pred zápasom im odpadol domáci bojovník. Úplne v pokoji ma mohli poslať do kelu, že už o mňa nemajú záujem. Namiesto toho mi aktívne začal zháňať náhradu, aby som o zápas neprišiel. To o niečom svedčí,“ nachádza slová chvály na ligu s euroázijskými koreňmi. 

„Turecko je pre bojové športy veľmi vhodnou krajinou. MMA organizácia by tam časom mohla byť naozaj silná,“ ponúkol svoj pohľad moderátor Robert Kmeťo, na čo čerstvými skúsenosťami ostrieľaný Jan Malach okamžite nadviazal: „Kto chodí na OKTAGON v Nemecku? Veľmi veľa Turkov. Tento šport majú radi. Chlapi sú tam vo všeobecnosti ostrejší, väčšina z nich má k zápaseniu blízko.“

Bláznivý plán myslel vážne

Zástupca pražského Reinders MMA sa vo finále medzi pletivá postavil proti Hascenovi Gelezimu. Účastníka poslednej série reality šou OKTAGON VÝZVA zdolal po jednomyseľnom rozhodnutí na body. „Väčšinou nedodržiavam stratégiu, proste čakám na jeden granát. Teraz som ale splnil taktiku dokonale. Mal som radosť, že aj vo svojom veku som stále schopný sa posúvať,“ spokojne konštatoval. 

„Padli mi tam asi dva zlaté údery. Frajer húlil, no naďalej stál na nohách. To mi trochu vzalo motiváciu. Hovoril som si, že teraz do neho budem sypať ďalšie dve minúty a on napriek tomu nespadne. Nešiel som preto silou mocou po ukončení,“ vrátil sa slovami k sedemnástemu triumfu, tretiemu z ostatných štyroch vystúpení. 

Väčšina bojovníkov potrebuje po súbojoch niekoľko dní oddychu. Načerpať obetované sily a doliečiť zranenia si vyžaduje čas. Pri pohľade na Jana Malacha by ale azda nikto neuhádol, že má iba niekoľko desiatok hodín po meraní síl. „Bol to pre mňa už 31. zápas kariéry. Ani raz v živote som nemal po dueli monokel. Asi je to aj šťastie. Keď z PML vypadol Matěj Kuzník, trénerovi Andrému Reindersovi som hovoril, aby im napísal, nech ma ešte zaradia na kartu. Mali už však plno,“ prezradil bláznivý plán zo zákulisa v rámci novej epizódy relácie GnP. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk