Fotografia, z ktorej mrazí. Fanúšikovia sa obávajú o kariéru hviezdy UFC

Zdroj: Instagram/@khamzat_chimaev

Doposiaľ neporazený Khamzat Chimaev (13-0) pred pár dňami zarmútil všetkých fanúšikov zmiešaných bojových umení, keď kvôli zdravotným problémom odstúpil z duelu proti bývalému šampiónovi UFC Robertovi Whittakerovi (25-7). Nejde však iba o hocijaké zranenie, ale kvôli chorobe dokonca musel byť hospitalizovaný v nemocnici. Práve z nej teraz sociálne siete obletela fotografia, ktorá mnohých znepokojila.

„Borz“ mal byť hlavným ťahákom víkendového podujatia z edície Fight Night v Saudskej Arábii. Domáceho reprezentanta s dagestanskými koreňmi však od účasti odstavila nečakaná komplikácia. Sklamalo ho zdravie a na ôsmy zápas v najdrahšej klietke sveta si ešte bude musieť počkať. Aby toho nebolo málo, viacerí priaznivci majú obavy, že návrat do normálu pre 30-ročného bojovníka nebude vôbec jednoduchý.

Tento dojem vyvolala predovšetkým fotografia, ktorú prostredníctvom sociálnej siete Instagram uverejnil Khamzatov dôverný priateľ Mukhammad Eskirkhanov (1-1). Chimaev na zábere leží na nemocničnom lôžku a zjavne je fyzicky poriadne vyčerpaný. Komentáre preto na seba nenechali dlho čakať.

„Už nikdy nebude ako predtým,“ napísal napríklad jeden z podporovateľov a ďalší dodal: „Je to veľmi nešťastné. COVID-19 evidentne spravil s jeho telom divy. Prajem mu skoré uzdravenie!“

S podobnými názormi sa v komentárovej sekcii roztrhlo vrece. Fanúšikovia sú teda zo situácie okolo zástupcu Allstars Training Centre nesmierne nešťastní a neskrývajú pochybnosti, či ho ešte niekedy uvidíme v plnej sile. Veď posúďte sami.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: Instagram/@mukhammad_eskirkhanov, Autor: Kamil Schreiber