Michailidis berie OKTAGON útokom: Zocelilo ho ťažké obdobie v UFC, bojoval aj s Alexom Pereirom

Andreas Michailidis (zdroj: Oktagon MMA)

Andreas Michailidis (16-6) na turnaji OKTAGON 46 vo Frankfurte vyhral v semifinále pyramídy Tipsport GameChanger nad Louisom Glismannom (11-3) suverénnym spôsobom v prvom kole. Po expresnom triumfe ho vo finále miliónového turnaja čaká stret veteránov elitnej ligy sveta proti Bojanovi Veličkovičovi (24-12-2).

Rodák z Atén má momentálne 35 rokov a jasne dokazuje, že zažíva najlepšiu formu vo svojej profesionálnej kariére. Glismanna zdolal expresným spôsobom po 33 sekundách prvého kola, na turnaji OKTAGON 44 nasadil Arm Triangle Choke nemeckému bojovníkovi Marcelovi Mohamedovi Grabinskemu (23-7) a pri svojom debute v československej organizácii si na body ustrážil meranie síl so skúseným Leandrom Apollom (26-10-1).

Andreas Michailidis aktuálne ťahá sériu troch výhier. Predtým však mal na konte tri prehry v štyroch dueloch. Pri aktuálnom pohľade na jeho výkony akáto bilancia prakticky nedáva zmysel, ako je to vôbec možné? „The Spartan“ prišiel do pyramídy Tipsport Gamechanger v kategórii do 77 kilogramov z najväčšej možnej MMA platformy na svete UFC. V elitnej lige sveta absolvoval štyri konfontáce, ale zdolať sa mu podarilo iba KB Bhullara (11-5) v roku 2021 na turnaji UFC Fight Night: Reyes vs Procházka.

V UFC zažil ťažké obdobie

V UFC debutoval v roku 2020 na podujatí Fight Night: Kattar vs Ige, kde prehral s Modestasom Bukauskasom (15-5). Potom nasledoval vyššie spomínaný triumf, no Grék už následne v najprestížnejšej organizácii sveta triumfovať nedokázal. Jeho protivníci boli v každom jednom prípade nesmierne kvalitní, o čom pojednávajú taktiež ich dnešné skóre. Stačí si uvedomiť, že v treťom dueli na tejto platforme, konkrétne na turnaji UFC 268: Usman vs Covington 2, proti nemu stál Alex Pereira (8-2), v súčasnosti jeden z najsledovanejších bojovníkov sveta MMA.

Už vtedy nebezpečný „Poatan“ Michailidisa porazil v druhom kole po výborne trafenom kolene. Finalista pyramídy Tipsport Gamechanger dostal v UFC ešte jednu šancu, dodnes poslednú. V roku 2022 na Fight Night: Volkov vs Rozenstruik neúspešne čelil ruskému bojovníkovi Fakhretdinovovi (22-2). S odstupom času možno konštatovať, že „The Spartan“ sa po prechode do OKTAGONu našiel a v európskej „Lige majstrov“ dokazuje, že s ním treba počítať.

Obdobie v UFC ho zocelilo. Nie nadarmo sa hovorí, že prehry dokážu byť vynikajúcimi lekciami, pokiaľ s nimi viete pracovať. A to „The Spartan“ urobil. Jeho cesta motivuje. Vo veku, kedy veľké množstvo bojovníkov odchádza do dôchodku, zažíva druhú mladosť.

Na turnaji OKTAGON 51, ktorý je na programe 29.decembra 2023 v pražskej O2 Arene, nastúpi vo veľkolepom finále proti srbskému súperovi Bojanovi Veličkovičovi. Môže sa stať víťazom celej pyramídy a pripísať si už štvrtý triumf za sebou. Tým by jeho kariérny príbeh dostal úplne nový rozmer.

Zdroj: MaxMMA.sk