Masvidal v krvilačnom súboji gangstrov? Zlomil by som mu tú zas*anú očnicu, odkazuje Gaethjemu

Zdroj: Instagram / @gamebredfighter

UFC a celé zákulisie bojových športov sa pripravujú na jedinečné podujatie. Najznámejšia MMA organizácia sveta sa 13. apríla 2024 dočká turnaja s poradovým číslom 300. Na zápasovej karte sa objaví viacero šampiónov, v hre budú titulové šance i samotné opasky. Jeden z nich je však svojím spôsobom špeciálny, a to pás BMF. Práve k tomuto sa vyjadril Jorge Masvidal (35-17).

Rodák z Miami bol prvým držiteľom tohto ocenenia. Z Američanov si naň okrem neho siahol ešte Justin Gaethje (25-4), ktorý sa predstaví na spomínanom UFC 300 v Las Vegas. Opasok BMF (Baddest Motherfucker) sa odovzdáva tomu najdrsnejšiemu bojovníkovi. Takisto je znakom stelesnenia húževnatosti, značnej dávky zručností a určitej úrovne vynaliezavosti.

Na zisk takéhoto pásu bol Masvidal právom hrdý. Vo svojom vnútri sa považuje za jediného zápasníka, ktorý je toho hodný. Premiérovo ho získal v roku 2019. V júli 2023 tak ale učinil aj Gaethje, keď parádnym high kickom pokoril Dustina Poiriera (29-8). “Gamebred“ tak tento honor nemohol odovzdať svojmu priateľovi, ale musel ho prenechať oponentovi s prezývkou “The Highlight“. Ten si celý okamih poriadne užil.

„Keď som ten pás získal, tak mi Dana White povedal, že pôjde o jednorazovú záležitosť, žiadne obhajoby neboli na stole,“ uviedol Masvidal v rozhovore pre Lowkick MMA a dodal: „Veci sa ale zmenili, dnes sa všetko robí trochu inak. Musím uznať, že Justin je veľmi dobrý. Porazil Poiriera, ktorý bol a stále je riadne zviera, naozajstný zabijak.“

Následne sa Jorge nechal uniesť predstavou súboja oboch mužov, ktorí tento pás získali. Inými slovami sníval o súboji s Gaethjem. „Keby ste však urobili zápas BMF vs. BMF, tak Justina absolútne rozsekám. Zlomím mu tú zas*anú očnicu, rozoberiem ho na kúsky. Dúfam, že na to niekedy dostanem príležitosť,“ želal si muž, ktorý stál naposledy v profi klietke v apríli 2023.

Vtedy totiž zaknihoval štvrtú prehru po sebe a zamieril do športového dôchodku. V ňom ale dlho nevydržal a ohlásil svoj návrat. Možným faktorom jeho motivácie mohlo byť aj to, že práve titul BMF sa stal relevantnou záležitosťou, o ktorú na tristom turnaji UFC o necelé dva mesiace zabojujú Gaethje a Max Holloway (25-7). „Myslím, že Max je jeden z najtvrdších borcov, akí kedy žili. To je chlap, ktorému vzdávam hold. Milujem jeho štýl, príbeh a začiatky. Páči sa mi, aký je skromný. Samozrejme, budem fandiť Maxovi. Mám pocit, že to bude skvelý zápas,“ vravel Masvidal.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Lowkick MMA, MaxMMA.sk, autor