Attila Végh o potenciálnom zápase s Kinclom: Nerobím zo seba nič extra, ale…

Fight Night Challenge.

Šanca na odvetu, ale i príležitosť k „finálnemu KO“. Dlhé mesiace mediálnej kampane a vzájomného podpichovania sa. V histórii OKTAGONu by sme nenašli veľa dôležitejších súbojov, než bol ten o titul strednej váhy medzi Patrikom Kinclom (27-10) a Karlosom Vémolom (36-8). Keď po piatich kolách zdvíhal ruku víťazovi stretu rozhodca Gerd Richter, nikto neočakával to, čo prišlo v nasledujúcich okamihoch.

Víťaz duelu, Patrik Kincl, naznačil, že by bol otvorený duelu s legendárnym Attilom Véghom. S tým bojovníkom, proti ktorému sa mal predstaviť práve jeho rival Karlos Vémola. Hoci dnes už vieme, že sa nakoniec uskutoční odveta „duelu storočia“, všetko mohlo vyzerať inak, ak by si hviezdny Slovák vybral odlišnú cestu.

A o tom, prečo si nakoniec nevybral zápas s Kinclom, sa s odstupom času Végh rozpovedal v relácii šport.sk s názvom Staredown. Napriek tomu, že to asi mnohých fanúšikov zmiešaných bojových umení prekvapí, z výzvy do zápasu nadšený nebol. „Bol som z toho smutný. Čo chce odo mňa? Ja nad tým premýšľam logicky. Patrik je mladý chalan, zápasí v strednej váhe a má nejakú cestu pred sebou. Ale môj vlak už dávno odišiel. Keby ho aj zdolám, ostatní by povedali, že je to osemdesiat štvorka a neviem čo ešte. Ak by však porazil on mňa, tak by len získal. Porazil by Attilu Végha,“ nechal sa počuť bývalý šampión Bellatoru.

Zaujímavosťou celej situácie je fakt, že sa Végh s Kinclom už raz v zápase stretol, aj keď išlo o boxerskú exhibíciu. Na konci roka 2021, iba pár dní pred turnajom FNC, „Pumuklimu“ odpadol súper (Emmanuel Newton, pozn. red.). Elitný český bojovník neváhal a ponuku zachrániť hlavný zápas večera prijal. „Vzal so mnou boxerský zápas na poslednú chvíľu, a to bola pre mňa veľká česť. Ale aj tam to bolo pre neho dobré, že išiel proti Attilovi Véghovi. Nerobím zo seba nič extra, ale nemusíme si klamať, je to tak,“ uviedol tridsaťosemročný zápasník.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk