Neuveriteľný duel, po rokoch máme absolútneho kráľa ťažkej váhy. Usyk vyriešil hádanku menom Tyson Fury!

Independent.co.uk

Zápas, ktorý svojou veľkosťou nemal za posledné roky obdobu. Od roku 1999 sme v ťažkej váhe čakali na niekoho, kto bude držať všetky štyri najdôležitejšie pásy WBA, IBF, IBO a The Ring. Až do dnešného rána. Súboj storočia alebo ak chcete Oleksander Usyk (22-0) vs. Tyson Fury (34-1-1).

Samotný zápas sa zrodil potom, ako Oleksander Usyk dvakrát po sebe zdolal Anthonyho Joshuu (28-3). Ukrajinská hviezda sa po prechode z krížovej do ťažkej váhy výborne adaptovala, viac než váhový rozdiel rozhodovala zápasy výbornou technickou pripravenosťou a inteligenciou v ringu.

Pôvodne sa mal duel odohrať v polovici februára, avšak po roztrhnutiu obočia v tréningovom kempe ho musel Tyson Fury preložiť. Čo sa týka „The Gipsy Kinga“, jeho príbeh, kedy sa v roku 2018 vrátil k boxu po boji s rôznymi závislosťami je neuveriteľný. Iba po pár mesiacoch tréningu siahal po výhre nad Deontayom Wilderom (43-3-1), pričom v ďalších dueloch už Američanovi nedal žiadnu šancu. Obaja boxeri majú v uplynulých mesiacoch za sebou strety s menej renomovanými súpermi, čo ale môžeme brať v istom zmysle ako predkrm ich vzájomného duelu.

Priebeh duelu

V úvode sú obaja boxeri opatrní, fanúšikovia vidia najmä jednoduché kombinácie, veľa naznačovania a čítania pohybov. Usykovi sa ale darí dostávať cez prednú ruku Brita a posielať na jeho telo sériu úderov. Zatiaľ čo začiatok patril Usykovi, štvrté a piate kolo by mal Fury dostať na svoju stranu kontrami.

Šiestu trojminútovku korunoval Fury tvrdými zdvihákmi a údermi na telo, čím dokonca v jednej chvíli Usyka poriadne otriasol. Šou „The Gipsy Kinga“ sa nakoniec v siedmom a ôsmom kole podarilo Ukrajincovi zastaviť a duel opäť vyrovnať. Neuveriteľné, deviate kolo to Usyk skutočne vďaka vysokému tempu rozbalil a bol blízko, aby ukončil Furyho.

Tyson Fury sa ocitol v počítaní a od možnej prehry ho zastavil fakt, že bol koniec kola. Hoci už v nie rovnakom štýle, záverečné minúty patrili prevažne Usykovi. Na bodový verdikt rozhodcov v zápase o tituly ťažkej váhy WBA, IBF, IBO a The Ring zvíťazil a absolútnym kráľom ťažkej váhy svetového boxu sa stal Oleksander Usyk!

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk