Malach uvažuje nad zmenou divízie: Zvládnuť nemeckú misiu a vypýtať si miesto v Edene

Zdroj: OKTAGON MMA

Podniká, moderuje, je zápasníkom a k tomu všetkému má dostatok priestoru na rodinu. Jan Malach (15-14) si svoj čas dokáže manažovať dostatočne kvalitne na to, aby stále patril k špičke vo svojom obore. Nadchádzajúci víkend čaká „Kráľa Severu“ na nemeckej pôde malé kariérne jubilujem, keďže vkročí do svojho tridsiateho profesionálneho vystúpenia. Skúsený bojovník sa pritom vôbec premiérovo predstaví za hranicami Česka a Slovenska.

Honzo, doménou u vás a rovnako vášho súpera je boj v postoji. Fanúšikovia očakávajú ostrú prestrelku. Máte to podobne?

Posledný zápas so Shemom Rockom mi nevyšiel. Vývoj toho duelu bol úplne iný, než sa očakávalo. Každopádne som mal možnosť vidieť, aký progres som spravil v obranách pri pletive a takisto defenzívnom wrestlingu. Počas tejto prípravy som sa preto rozhodol tento pokrok preladiť viac do ofenzívy. Trénoval som veľa nástupov do takedownu, vo všeobecnosti sa to celé namixovalo. Nebál by som sa preto využiť ani tieto zbrane.

Keď už ste načrtli Shema Rocka, vášho posledného oponenta, proti nemu to bolo veľmi vyhrotené. Ste preto radi, že si teraz oddýchnete od nejakého trashtalku?

Človek si môže nahovárať, že to na neho nemá žiadny vplyv, ale realitu spozná až v klietke. Keď som nastupoval do súboja s ním, cítil som sa úplne perfektne. V tomto smere teda nebol vôbec problém. Myslím, že tentoraz bude mať úplne rovnaké pocity, aj keď k trashtalku neprišlo.

Vy ste už viackrát prehlásili, že Shem Rock má našliapnuté na UFC kariéru. Prekvapilo vás preto, že pokračuje na pôde OKTAGON MMA?

Prekvapilo, ale zároveň som si okamžite vybavil slová Ondřeja Novotného. Hovoril, že do neho investovali veľa úsilia a peňazí, čo je pravda. Dáva to preto úplne zmysel. Pre Rocka to bola veľmi výhodná situácia. Neviem síce, prečo a akým spôsobom ukončil kontrakt, či mu zmluva skončila alebo tam zohralo rolu niečo iné. Zaistil si však lepšiu vyjednávaciu pozíciu, očividne si polepšil aj finančne, takže pre neho to bolo len a len dobre

Poďme späť k vášmu duelu. Gökhan Aksu – čo všetko o svojom nadchádzajúcom súperovi viete a ako ho vnímate?

Je to úplne perfektný súper. Prajem si presne takéto výzvy. Mal by mi sedieť, keďže je nižší ako ja. Naozaj nemám rád vysokých pavúkov, preferujem skôr menších a agresívnejších protivníkov. On je takýto typ.

Vôbec premiérovo sa predstavíte za hranicami Česka a Slovenska. Ako sa tešíte na túto výzvu?

Beriem to ako misiu – prísť tam, odviesť kvalitnú prácu a vrátiť sa domov. Pokiaľ zápasím v Česku, hoci aj na opačnej strane republiky, ide o niečo, čo už poznám. Teraz ma čaká nové prostredie. Beriem to ale celé ako výhodu, keďže to budem brať ešte serióznejšie.

Ťažko povedať na koho strane budú fanúšikovia, keďže ani jeden z vás nebude v domácom prostredí…

Atmosféra ma zvykne ovplyvňovať. Mal som obdobie, kedy som hovoril, že napríklad veľké arény v Liberci či Prahe už so mnou nič nerobia. Ale na Štvanici som znovu cítil podporu publika. Zrejme závisí od konkrétneho dňa. Občas to vnímam výraznejšie, niekedy zasa menej.

V Nemecku oslávite malé jubilujem v podobe 30. profesionálneho zápasu. Stále máte iba 32 rokov, takže ste toho stihli naozaj požehnane. Máte vôbec pocit, že toho už máte toľko za sebou?

Našťastie, na tele to nepociťujem vôbec. Pomyselným záchytným bodom pre mňa bolo narodenie dieťaťa. Vtedy som si uvedomil, koľko toho už vlastne za sebou mám. Najradšej spomínanom na obdobie zhruba v rozmedzí rokov 2015 a 2016. Od tej doby už toho naozaj veľmi veľa ubehlo.

Spomínali ste, že tento rok chcete byť viac zápasnícky aktívny. Koľkokrát sa na vás môžeme v klietke tešiť?

Chcel by som bojovať štyrikrát, no reálne to vidím skôr na tri zápasy. V prvom rade však musím byť zdravý a dohodnúť sa s vedením organizácie.

Prichádzajú s týmito plánmi aj vyhliadky na konkrétne mená súperov?

Nejaké mená mám, ale nebudem ich ešte teraz prezrádzať. Uvidím, ako sa budem cítiť. Mám v pláne prejsť do welterovej divízie. V Nemecku chcem predviesť kvalitný a atraktívny výkon, aby som si mohol vypýtať miesto na karte v Edene. Podľa toho, ako sa budem cítiť pri zhadzovaní, budem potom vyzývať nejakých bojovníkov ľahkej váhy. Ale ako vravím, skôr sa chcem sústrediť na váhovú kategóriu do 77 kilogramov.

Prejdime čiastočne aj k iným témam. Posledné mesiace ste súčasťou MaxMMA, kde ste sa veľmi rýchlo zžili s pozíciou moderátora. Ako sa vám na to zvykalo?

Ešte nikdy som nebol úplne v plnom rozsahu moderátorom sám. Vždy pôsobím ako taká spojka, táto rola mi je omnoho bližšia. Som preto veľmi rád, že Robert Kmeťo to celé viac-menej vedie. Keď je to takto uspôsobené, môžem iba zdieľať svoje názory, čo mi je veľmi blízke.

Firma venujúca sa navrhovaniu domov, dieťa a rodina, moderátorská kariéra a v neposlednom rade povinnosti profesionálneho zápasníka. Ako sa toto všetko vôbec dá stíhať?

Času mám pomerne dosť. Vždy si radšej privstanem, aby som všetko stíhal. Vybavujem veci cez telefón cestou na tréning, aby som na dané miesta nemusel fyzicky dochádzať. Prípadne niekomu priplatím, nech to skontroluje za mňa. Absolútnou prioritou je pre mňa tráviť čas s rodinou, tomuto venujem najviac.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk