Veľké oznámenie je tu! Paradeiser spoznal meno súpera v Tipsport Gamechangeri!

Zdroj: OKTAGON MMA

Zloženie úvodného kola druhého ročníka unikátneho projektu Tipsport Gamechanger spoznalo svoj ďalší duel. Čakanie Ronalda Paradeisera (18-8) na meno súpera sa skončilo. Populárny slovenský bojovník odštartuje svoju cestu náročnou pyramídou 2. marca v Ostrave proti turecko-nemeckému oponentovi. Zoči-voči sa mu na podujatí Oktagon 54 postaví Attila Korkmaz (14-7).

Aktuálneho šampióna ľahkej váhy organizácie OKTAGON MMA čaká protivník s prezývkou “The Fearless“. Poslednými stanicami tohto borca boli Bellator a UAE Warriors. Z ostatných štyroch vystúpení dokázal zaknihovať tri triumfy. V ostrom zápase ešte nespoznal pocit inkasovania knokautu a na submisiu bol ukončený ešte pred dvanástimi rokmi. Kariéru začal v roku 2010 a aktuálne je reprezentantom značky Spitfire Gym Berlin.

Paradeiser je mnohými odborníkmi, kolegami i športovou verejnosťou pasovaný do pozície horúceho kandidáta na celkové prvenstvo v celoročnej súťaži. „Tlak verejnosti nijako nevnímam. Skôr cítim osobný tlak – mojím cieľom je predvádzať kvalitné výkony a posunúť sa na najvyššiu svetovú úroveň,“ uviedol.  Po decembrovom zisku vytúženého titulu sa už na následnej konferencii oživila rivalita s Losenem Keitom (12-1). Belgický bojovník mal čo povedať k tomu, že “Rony“ dostal bonus za výkon večera.

„Úprimne? Myslel som si, že to má byť skutočne bitka noci, za čo sa dostáva bonus Tipsport výkon večera. Toto však bolo zastavenie zápasu doktorom, nie nejaký veľký výkon bojovníka. Gratulujem mu, ale podľa mňa si to nezaslúžil,“ komentoval na začiatku decembra Keita rozhodnutie promotérov. Vzápätí ho Paradeiser vyzval na vstup do Tipsport Gamechangeru, čo sa pred pár dňami stalo skutočnosťou. “Black Panther“ sa ale zranil a jeho účasť v projekte je pod otáznikom.

Drvivá väčšina priaznivcov by chcela, aby sa pyramída prepracoval k meraniu síl práve týchto dvoch kohútov. Obaja už majú spoločnú minulosť, pred dvomi rokmi z ich vzájomného zápasu vyšiel víťazne Keita. Talentovaný Slovák by mu prehru rád oplatil v projekte, na ktorého konci čaká na absolútneho víťaza rozprávková výhra 300-tisíc eur. Predtým si však musí poradiť s vyššie spomínaným Korkmazom a Keitu musia späť do hry dostať hlasy fanúšikov.

Zdroj: OKTAGON MMA, MaxMMA.sk, autor