Kozma pred návratom do klietky: Alternatíva v podobe ľahšieho súpera neprichádzala do úvahy!

Zdroj: OKTAGON MMA

Jednoduchší protivník by preňho nebol motiváciou. Českého bojovníka Davida Kozmu (32-13) čaká v júni dôležitý zápas. V pyramíde o titul weltrovej divízie OKTAGON MMA, ktorej roky kraľoval, si v pražskom Edene zmeria sily s moldavským „Draculom“ Ionom Surdum (12-5). „Pink Panther“, ktorý je na výzvu v podobe kvalitného postojára zdá sa správne namotivovaný, však najnovšie prezradil, že v hre bola aj iná alternatíva.

Bývalý šampión bol za uplynulé štyri mesiace dvakrát tvrdo ukončený. Najprv v decembri 2022 prišiel o titul, keď nestačil na brazílskeho protivníka Kaika Brita (17-5). Následne šiel zabojovať do miliónového projektu Tipsport Gamechanger, kde zdolal Lukasza Siwieca (9-3) a Alexa Lohorého (23-10). Stopku mu však v semifinále vystavil neskorší víťaz celej pyramídy Bojan Veličkovič (25-12). Kozma sa v nadväznosti na prehru v prvom kole rozhodol, že si dá kratšiu pauzu.

„Pink Panther“ je však teraz zdá sa pripravený vrátiť sa na víťaznú vlnu a opätovne získať pás pre kráľa weltrovej váhy OKTAGONu, ktorý je jeho hlavnou motiváciou. „Keď zápasíte, ste v rebríčku, musíte sa hnať za pásom. Ja nechcem zápasiť len tak a pohybovať sa na trinástom, štrnástom mieste. Chcem byť jednotka divízie,“ povedal pred návratom v rozhovore pre portál isport.cz.

Práve to zohralo rolu pri rozhodovaní o ďalšom kroku. „Ponúkali mi bojovať už na jar, v máji vo Frankfurte, čo som odmietol. Nechcem nejakého súpera na rozpinkanie. Ten by ma nemotivoval. Povedal som organizácii, že chcem nastúpiť pred domácim publikom v Edene proti kvalitnému zápasníkovi, ktorý ma posunie k titulu,“ vysvetlil.

Dlhoročný šampión tiež vyzdvihol silné a slabé stránky svojho ďalšieho protivníka. „Surdu je veľmi dobrý, ale aj poraziteľný súper. Vyniká v postoji, ja som naopak hlavne zemiar a wrestler. On posledný zápas stratil práve na zemi, takže tam by mohla viesť cesta,“ načrtol možný scenár.

Víťaz tohto duelu bude v súboji o titul čeliť lepšiemu z dvojice Leandro Silva (28-11-1) – Amiran Gogoladze (14-3). Oba zápasy si budú môcť diváci pozrieť na očakávanom júnovom turnaji OKTAGON 58 v Edene, ktorého hlavným ťahákom bude „odveta storočia“ medzi Attilom Véghom (33-9) a Karlosom Vémolom (36-8).

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: isport.cz