Keita s nečakanou výzvou, šokovaný ostal aj jej adresát: V OKTAGONe môže byť iba jeden panter!

Zdroj: OKTAGON MMA

Aké budú ďalšie kroky elitného Belgičana? Losene Keita (12-1) sa po zlomenine nohy vrátil do zápasového kolotoča víťazne. Súperovi uštedril nemilosrdný knokaut a stal sa šampiónom perovej divízie OKTAGON MMA. Na ďalšieho z potenciálnych nadchádzajúcich oponentov ukázal už pred samotným turnajom v Ostrave. 

Meno 25-ročného reprezentanta Lamiro Fight Club prekvapujúco nezaznelo medzi prvou dvanástkou oznámených bojovníkov v rámci druhého ročníka miliónového projektu Tipsport GameChanger. „Zatiaľ o tom vôbec nepremýšľam. Uvidíme. Som ale človek, ktorého zaujímajú veľké výzvy. Najskôr si vezmem svoj opasok a potom uvidíme. Mohol by som si napríklad dohodnúť zápas s Davidom Kozmom. Bol by sto súboj dvoch panterov. Malo by to skvelý príbeh,“ ozrejmil Losene Keita svoj postoj k pripravovanej atraktívnej pyramíde ľahkej váhy a hneď na to adresoval nečakanú výzvu.  

Zaskočení ostali nielen prítomní novinári a fanúšikovia, ale tiež samotný bývalý dlhodobý kráľ welteru. „Ešte som to nevstrebal. Keďže je Losene o dve váhy nižšie, príde mi to ako nereálny súboj. Minimálne v tejto chvíli to vôbec neriešim. Možno to však prijmem, uvidíme,“ zareagoval David Kozma počas tlačovej konferencie OKTAGON TIME.

Ak by k tejto konfrontácii naozaj došlo, pre Belgičana by nešlo o premiéru vo welterovej váhe. V rámci tejto divízie absolvoval šesť profesionálnych duelov, teda všetky pred vstupom na pôdu pod žlto-čiernou vlajkou. „Najskôr som tu zápasil vo váhe do 70 kilogramov, pokojne by som zvládol aj 77. Navyše, pokiaľ je tu niekto, kto dokáže Davida poraziť, som to práve ja. V OKTAGONe je len jeden panter. Viem, že Ostrava nás oboch miluje. Môžeme sa stretnúť práve tu,“ s absolútnou vážnosťou navrhol rodák z afrického kontinentu. 

A čo na to Ondřej Novotný? „Ak si chcú zmerať sily, prečo nie. Ten zápas ale visí iba tu vo vzduchu,“ okomentoval celú situáciu s úsmevom na perách. 

Zdroj: MaxMMA.sk