OKTAGON TIME: Poznáme dátum a miesto odvety Végh vs. Vémola, P4P rebríček, Gamechanger a nové posily

OKTAGON MMA.

Keď sa povie spojenie OKTAGON TIME, každému českému a slovenskému fanúšikovi MMA je hneď jasné, o čo ide. Tradičná tlačová konferencia najväčšej európskej organizácii, na ktorej sa vždy odhalia veľké noviny, zmeny, súboje a plány do budúcna. Inak tomu nebolo ani tento rok, deň pred jubilejným päťdesiatym turnajom v aréne Ostravar.

Tlačovka v ostravskej hale Gong začala sumarizáciou niektorých čísel, na aké organizácia dosiahla počas rokov 2016 až 2023 – teda za päťdesiat číslovaných podujatí. Skoro tri milióny fanúšikov na všetkých sociálnych sieťach a viac než päťsto usporiadaných súbojov, v ktorých sme videli 214 krát KO alebo TKO, 114 submisií a iba šesť remíz.

Na svoje si prišli aj tí, ktorí túžili po rebríčku „P4P“ najlepších bojovníkov organizácie OKTAGON MMA naprieč všetkými váhami. Celkovo dvadsaťsedem novinárov zo štyroch krajín (Slovensko, Česko, Anglicko, Nemecko) si odhlasovalo desiatku tích najlepších. V zozname nechýbajú mená ako Patrik Kincl (27-10) či Karlos Vémola (36-7).

Poznáme čas a miesto odvety zápasu storočia

Odveta, na ktorú sme čakala domáca scéna zmiešaných bojových umení viac než štyri roky. Na jednej strane bývalý veterán UFC Karlos Vémola (36-7), na strane druhej niekdajší šampión Bellatoru Attila Végh (33-9-2). Stret, ktorý v novembri 2019 prilákal k televíznym obrazovkám obrovské masy.

Súboj sa končil v prvom kole, keď na technický knokaut zvíťazil Végh. Hoci sa Slovák na rozdiel od svojho rivala od výhry v klietke neukázal, dlho sa ozývali hlasy, aby sa raz uskutočnila odveta. Šancu o reparát si žiadal Vémola, proti neboli ani promotéri. Išlo najmä o to nájsť vhodné miesto a čas na odvetu.

Dlho očakávaný stret príde na rad 8. júna v pražskej aréne FORTUNA, kde hráva svoje domáce zápasy SK Slavia Praha. Ide o vôbec prvýkrát, kedy sa podujatie OKTAGONu uskutoční vo futbalovej aréne.

Ďalší Tipsport Gamechanger oznámený

Po úspešnom projekte Tipsport Gamechanger, ktorý už koncom decembra vyvrcholí finálovým duelom medzi Bojan Veličkovićom (24-12-2) a Andreasom Michailidisom (16-6), sa fanúšikovia naprieč Európou môžu aj v budúcom roku tešiť na jeho ďalšie pokračovanie. Zatiaľ čo v roku 2023 sa odohrával v welterovej váhe, tentokrát pôjde o divíziu do 70 kilogramov.

Čo sa týka formátu, formát Tipsport Gamechangeru ostane rovnaký. Šesťnásť bojovníkov, päť turnajov, osem nasadených a osem prihlásených bojovníkov. Štart druhej sezóny Tipsport Gamechanger bude 2. marca 2024 v aréne Ostravar.

Medzi na teraz oznámenými bojovníkmi sú: Vlado Lengál (6-1), Ronald Paradeiser (17-8), Daniel Torres (14-5-2), Akone Wanliss (7-2), Makwan Amirkhani (17-9), Predrag Bogdanović (14-1), Acoidan Duque (19-4), Mago Machaev (13-1), Miloš Janičić (16-3), Marcel Grabinski (23-9), Konrad Dyrschka (16-2), Mateusz Legierski (10-1). Ako sa vyjadril promotér OKTAGONu Ondřej Novotný, v prípade súčasného kráľa organizácie Loseneho Keitu (11-1) ešte prebiehajú jednania.

Avšak nebude to Gamechanger iba pre bojovníkov, ktorí si výhrou môžu výrazne prilepšiť, spoločnosť Tipsport oznámila, že v nasledujúcom roku v rôznych súťažiach rozdá neuveriteľný milión eur rovnako fanúšikom.

Veľkou témou na tlačovej konferencii bol i hlavný súboj decembrového OKTAGONu 51, kde sa v strednej váhe o ďalšiu obhajobu titulu pokúsi Patrik Kincl (27-10). Proti skúsenému Čechovi sa postaví dvojka rebríčka do 84 kilogramov Vlasto Čepo (12-2).

Napriek tomu, že to v jeden moment vyzeralo, že by sa proti Kinclovi mohol opäť postaviť i Karlos Vémola, situácia sa nakoniec vyvinula v prospech rodáka zo Srbska. Ten súboj so šampiónom strednej váhy vníma ako svoju životnú šancu a hovorí, že v tréningovom kempe pracuje spolu so svojím tímom aj v tých najmenších detailoch. „Príprava je veľmi náročná, fakt máme všetko spísané a napozerané, čo robí, ako otvára zápas, čo moji súperi odo mňa očakávajú, že urobím, takže aj ten gameplan bude trochu iný.“ 

Zdroj: MaxMMA.sk