Jungwirth vydržal desiatky sekúnd bez kyslíka: Radšej by som umrel, než sa vzdal!

Christian Jungwirth (zdroj: Oktagon MMA)

OKTAGON 46 vo Frankfurte je na programe už tento víkend a jednou z najväčších hviezd nemeckého turnaja bude opäť domáci bojovník Christian Jungwirth (14-7). Naposledy v pyramíde Oktagon GameChanger nestačil na Bojana Veličkoviča (22-12-2). Fanúšikovia ho však do diania vrátili ako lucky losera. Teraz pred ním bude stáť Ioannis Palaiologs (19-12-1).

Srb „Kelta“ zdolal na body. „Bojan mi v poslednom zápase nasadil škrtenie a mne šla hlavou iba jedna vec. To, že som už týmto spôsobom prehral s Kalašnikom. Vtedy som po 10,15 sekundách na zemi zaspal. To som mal stále v hlave, opakoval som si, že tentokrát to tak nebude,“ rozhovoril sa Jungwirth v novej epizóde série NA DOHLED.

Autor štrnástich kariérnych triumfov nechcel byť ukončený pred limitom: „Hovoril som si, že chcem ľuďom ponúknuť famózny koniec zápasu. Rezonovalo mi v mysli, aby som sa postavil. Ak by som spadol, tak by som si mohol povedať, že som sa o to aspoň pokúsil. Uvedomil som si, že radšej umriem, než by som to mal vzdať.“

„Urobiť to, že sa postavím, bola moja posledná šanca. Preto som to spravil a jemu po 40 sekundách došli sily. Musím úprimne povedať, že to poriadne vyčerpalo aj mňa. Mal som neustále nutkanie ísť v druhom a v treťom kole stále dopredu. V každom momente som sa snažil zápas ukončiť, išiel som si za tým,“ spomína na turnaj OKTAGON 44 jeden z najpopulárnejších bojovníkov tejto československej organizácie.

Teší ho podpora divákov

Na víťazstvo to však v prípade Christiana Jungwirtha nestačilo. „Keď mi rozhodca v treťom kole kontroloval ranu, bol som pod tlakom a vedel som, že už mám iba dve minúty na to, aby som do toho dal všetko. Išiel som ho ukončiť na zemi, bol som si tým istý,“ zakončil návrat k prehre s Veličkovičom. „Teraz som ako lucky loser späť v turnaji. Nepáči sa mi ten názov, ale je od divákov, takže je to zaslúžené,“ úprimne priznáva 36-ročný zápasník.

Podporu divákov si cení a teší sa na ďalší duel. „Zvolili ma ako číslo jeden, aby som sa vrátil späť. Môj ďalší súper je Ioannis Palaiologs, ktorý je veľký, silný a dobrý postojár. Je to ale jedno, teším sa na zápas. Bude to určite zaujímavé, vieme, čo máme robiť, aby sme toto meranie síl vyhrali,“ dodal „Kelt“. Ak Jungwirth Palaiologsa zdolá a niekto zo semifinalistov GameChangeru by z rôznych dôvodov vypadol, príležitosť by mohol dostať práve on.

Zdroj: Oktagon MMA, autor