VIDEO: Jungwirth píše príbeh Rockyho v reálnom živote: Keď bol Bojan v UFC, ja som…

Zdroj: Oktagon MMA

Nemeckého „Kelta“ si československí fanúšikovia veľmi rýchlo obľúbili predovšetkým kvôli jeho tvrdosti, nebojácnosti a srdcu bojovníka. Christiana Jungwirtha (14-6) už čoskoro čaká štvrťfinále Tipsport GameChangeru. Na domácej pôde v Oberhausene bude čeliť skúsenému Bojanovi Veličkovičovi (22-12-2).

Bojovník z malebného nemeckého mesta Bopfingen sa síce do širšieho povedomia verejnosti dostal až po príchode do organizácie Oktagon MMA. Doma však bol obľúbenou tvárou už dávno predtým. „Vyrástol som tu. Žijem tu celý život a pravdepodobne tu aj navždy ostanem. Všetci v okolí ma poznajú, o to viac teraz, keď som úspešný športovec,“ s pocitom zadosťučinenia hovorí 36-ročný zápasník welterovej váhy.

Vo svojom rodisku by bojové športy veľmi rád dostal na vyššiu úroveň. Okolie ho do tohto kroku vyslovene tlačí. „Veľa rodičov sa ma neustále pýta, kedy konečne otvorím vlastný gym, aby so mnou mohli trénovať ich deti. Túžia po tom. Raz to príde, ale zatiaľ nie,“ verí Christian Jungwirth, ktorému v tomto smere môže pomôcť aj už teraz istá odmena 80-tisíc eur.

Ďalšie kolo miliónového turnaja mu do cesty postavilo ostrieľaného Bojana Veličkoviča. „Je skúsenejší. On v roku 2017 bojoval v UFC proti Darrenovi Tillovi, ja som vtedy začal s MMA. V malom sklade v Stuttgarte som sa predstavil na Age of Cage. Je to niečo šialené, motivuje ma to,“ vracia sa zástupca Kong´s Gymu myšlienkami do minulosti.

V prvom kole Tipsport GameChangeru vydrel oceľový Nemec víťazstvo nad Tatom Primerom. Na jeho triumfe sa zhodli všetci traja bodoví rozhodcovia. Príbeh ako z rozprávky teda môže písať ďalšie pokračovanie. „Stále som sníval o tom, že raz budem bojovať proti súperom takého rangu. Teraz tú možnosť mám. Naozaj sa z toho teším. Je to taký príbeh Rockyho v reálnom živote.“

Zdroj: Oktagon MMA, autor