Heroický čin neostal bez povšimnutia! UFC potešilo člena Siene slávy špeciálnym prekvapením

Zdroj: Instagram/@markcolemanufc

Pred pár týždňami svet bojových športov obletela hrôzostrašná správa o kritickom stave legendárneho Marka Colemana (16-10), ktorý skončil v nemocnici potom, čo pri požiari zachraňoval rodičov a nadýchal sa veľkého množstva toxických látok. Pochopiteľne, fanúšikovia mali obavy, či to zvládne, no napokon všetko dobre dopadlo a momentálne si opäť užíva život plnými dúškami. Jeho heroický čin dokonca špeciálne odmenilo vedenie UFC.

„The Hammer“ bol na začiatku cesty prestížnej americkej organizácie, keď medzi rokmi 1996 a 2010 absolvoval celkovo 12 súbojov s bilanciou 7 výhier a 5 prehier. Vo februári 1997 sa navyše po triumfe v prvom kole nad Danom Severnom (101-19-7) stal dočasným šampiónom ťažkej divízie. Najnáročnejší boj však zviedol bez rukavíc a mimo klietky.

Pre pár týždňami totiž 59-ročný člen Siene slávy UFC zasahoval pri nečakanom požiari. Hoci z horiaceho domu úspešne vyslobodil svojich rodičov, na neho už čas neostal. Otrávil sa škodlivými chemikáliami a okamžite musel byť prevezený do najbližšej nemocnice, kde doktori bojovali o jeho život. Colemana sa našťastie podarilo zachrániť. Aktuálne je tak doma a robí všetko preto, aby sa vrátil späť do normálu.

Počas rekonvolascencie rodákovi zo štátu Ohio vyjadrilo podporu obrovské množstvo fanúšikov i bojovníkov, no aby toho nebolo málo, pridala sa takisto najlepšia MMA organizácia na svete, ktorá si pre neho pripravila zaujímavé prekvapenie. „Dnes som taký nadšený. UFC mi poslalo lístky na najväčšiu šou všetkých čias. Turnaj s poradovým číslom 300 v Las Vegas. Celá karta je šialená a tiež aj hlavný zápas. Vidíme sa tam,“ pochválil sa Mark Coleman na Instagrame nádherným darčekom, ktorý si za svoje konanie rozhodne zaslúžil.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: Instagram/@markcolemanufc, Autor: Kamil Schreiber