Hrdinsky zachránil rodičov, no na neho už čas neostal: Legenda UFC po požiari bojuje o život!

Zdroj: Instagram/@markcolemanufc

Strašidelná správa zo zámoria! Legendárneho MMA bojovníka a člena Siene slávy UFC Marka Colemana (16-10) hospitalizovali v nemocnici, kde momentálne bojuje o život. Historicky prvý šampión ťažkej váhy najprestížnejšej organizácie je v kritickom stave po tom, čo pri požiari domu heroicky pomáhal ostatným.

Podľa amerického portálu WTOL.com boli záchranné zložky zavolané na miesto činu v utorok o štvrtej ráno. Po rýchlej akcii veliteľ dobrovoľného hasičského zboru z mesta Balville informoval, že z horiacej budovy sa podarilo uniknúť celej rodine, no jeden člen bol po pokuse o záchranu psa letecký prevezený do najbližšieho zdravotného strediska. Ako si správne myslíte, išlo o slávneho „Hammera.“

Mark Coleman je vo svete zmiešaných bojových umení považovaný za jedného z najväčších priekopníkov. Súčasťou americkej organizácie UFC bol od roku 1996 do roku 2010 a v 12 súbojoch si pripísal 7 výhier. Zaslúžene sa tak po konci kariéry dostal do Siene slávy. Teraz ale zvádza ten najťažší boj.

Viac detailov o utorňajšom incidente priniesol na sociálnej sieti Facebook kamarát 59-ročného Američana. „Pevne verím v silu modlitby. Rodine a niektorým priateľom som poslal zopár fotografií súčasného stavu Marka Colemana. Viem, že keby vedel rozprávať, povedal by, nech túto s**čku natočíme, budeme virálni,“ napísal v úvode svojho príspevku Wes Sims a ďalej vážnejšie pokračoval. „V utorok v noci zhorel dom Markových rodičov. On ich zachránil a vrátil sa ešte po psa. Následne bol prevezený do Toleda (pozn. red. mesto v štáte Ohio) a aktuálne je intubovaný pod sedatívami.“

Žiaľ, podľa dostupných informácii účastník olympijských hier z roku 1992 milovaného domáceho miláčika nezachránil a sám doplatil na intoxikáciu dymom z ohňa. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa, no predpokladá sa, že začal v kuchyni. Z rodinného domu zostali iba ruiny.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: WTOL.com, mmanews.com, Autor: Kamil Schreiber